معاون رفاه وزیر کار، رفاه و تامین اجتماعی گفت: ۱۲ میلیون چک برگشتی در دستگاه قوه قضاییه کشور موجود است.

به گزارش افکارنیوز ، احمد میدری با اشاره به اینکه دولت نقش عمده ای در ایجاد فضای کسب وکار در کشور دارد، بیان کرد: تا زمانی که فشارهای اجتماعی از طرف نهادها صورت نگیرد دولت تنها به حفظ نظام اداری پرداخته و این در صورتی است که بهبود محیط کسب و کار نیازمند تغییر در نظام اداری است.

وی افزود: در کشور نقش صاحبان کسب وکار، نهادها و مردم در سوق دادن دولت به فعالیت هایی در جهت بهبود فضای کسب و کار کمرنگ است و عدم یکپارچه سازی اطلاعات در بین نهادهای دولتی یکی از موانع مهم در ایجاد فضای کسب وکار در کشور است.

وی عنوان کرد: وجود نظام اطلاعاتی یکسان و یکپارچه در کشور علاوه بر کاهش هزینه و وقت سبب جلوگیری از فساد در دستگاه های دولتی، کاهش زمین خواری و افزایش نرخ مالیاتی که موجب کاهش کسری بودجه کشور می شود.

میدری خاطرنشان کرد: در دولت الکترونیک اقدامات محدودی در جهت یکپارچه سازی اطلاعات صورت گرفته که موجب شکل گیری جزایر پیشرفته اطلاعاتی در دستگاه های دولتی و عدم یکسان سازی این اطلاعات در بین دستگاه های دولتی شد.

وی اظهار کرد: عدم یکپارچه سازی اطلاعاتی در قوه قضاییه به خصوص در مورد چک های برگشتی موجب شده تا چک به عنوان ابزار مبادلاتی در اقتصاد ایران ارزش خود را از دست داده و یا میزان ارزش آن بسیار کم شده است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: کاهش ارزش چک موجب افزایش میزان مبادلات نقدی در کشور خواهد شد و این امر مشکلاتی را در اقتصاد به وجود می آورد.

میدری افزود: قوه قضاییه از طریق روان سازی و یکپارچه سازی اطلاعات باید از بی اعتباری چک در اقتصاد کشور جلوگیری کند در غیر این صورت مشکلات بر سر راه کسب و کار حل نخواهد شد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه در مورد یارانه های غیرنقدی اظهار کرد: طرح سبد کالای خانوار که توسط وزارت تعاون به دولت ارایه شده و از برنامه های امسال دولت به جای واریز یارانه نقدی به خانواده ها است.

وی افزود: طرح غیر نقدی یارانه امری بوده که در زمان انقلاب نیز اجرا شده و به صورت کوپن و یا کارت الکترونیکی در اختیار مردم قرار می گیرد.

میدری تاکید کرد: دولت با تامین کالاهای سبد خانوار نه تنها از کمبود این کالاها در بازار جلوگیری می کند بلکه سبب افزایش کالا در بازار خواهد شد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد جلوگیری از دلالان با ورود کوپن در بازار، گفت: کارت الکترونیکی سبد کالای خانوار را دولت برای جلوگیری از ورود دلالان در بازار طراحی کرده است که امسال یا سال آینده به جای بن کاغذی مورد استفاده خانوارها قرار خواهد گرفت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات