مدیرعامل آب و فاضلاب شهری لرستان خبر داد

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری لرستان گفت: ۴۵ درصد از شبکه‌های آب لرستان فرسوده‌ هستند.

مهدی اکبریان، اظهار کرد: ۲ هزار و ۶۰۰ انشعاب آب غیر مجاز در لرستان شناسایی و ۹۰درصد از این تعداد به انشعابات مجاز تبدیل شده اند.

اکبریان تصریح کرد: در اعتبار سال ۹۳ قانون بودجه ۳۰ میلیارد تومان برای این شرکت پیش بینی شده است که علاوه بر این اوراق و قراردادهای بخش خصوصی به این اعتبار اضافه می شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری لرستان خاطرنشان کرد: امسال با توجه به اطلاع رسانی خوبی توسط صدا و سیما و مطبوعات محلی صورت گرفته است، و همین امر سبب شد، مردم به خوبی از کنتورهای آب خود محافظت کرده که در این زمینه تنها شاهد ترکیدگی یک هزار کنتور به علت سرما در لرستان بودیم.

وی گفت: از ۲ هزار و ۵۸۰ کیلومتر کابل شبکه آب لرستان ۲۶ درصد به طور کامل اصلاح شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری خاطرنشان شد: هر ساله اعتباری برای اصلاح شبکه های فرسوده آب شرب در لرستان اختصاص داده می شود که در سال ۹۱ این اعتبار در جای خود هزینه شده است.

اکبریان گفت: امسال سه میلیارد تومان اعتبار برای شبکه های فرسوده در لرستان مصوب شده است که تاکنون ۳۷۰ میلیون تومان تخصیص داده شده است.

وی در پاسخ به این سئوال که مشکل آب شهرهای کوهدشت، پلدختر و رومشکان به کجا رسیده است، افزود: شهرهای جنوبی لرستان مانند پلدختر، رومشکان و کوهدشت با حفرچاه های جدید حل و برطرف می شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری لرستان گفت: در حال حاضر در شهرستان پلدختر یک حلقه چاه و یک مخزن تعادلی برای حل مشکلات این شهرستان اضافه شده که با اضافه شدن این چاه و مخزن امیدواریم تابستان آینده مشکل کمبود آب نداشته باشد.

وی تصریح کرد: دو حلقه چاه جدید در شهر رومشکان حفر شده که قبل از تابستان سال آینده وارد مدار می شوند.

اکبریان بیان کرد: تجهیز دو حلقه چاه در کوهدشت در دستور کار قرار دارد که امیدواریم با این چاه ها مشکل آب شهرستان کوهدشت برطرف شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری لرستان گفت: در دهه فجر امسال ۱۱ طرح آبرسانی و زیرساختی در لرستان به بهره برداری می رسد.

اکبریان افزود: از این ۱۱ طرح که در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسند، ۳ مخزن آب آشامیدنی در شهرستان خرم آباد و پلدختر هستند.

وی اظهار کرد: برای بهره برداری از این مخازن ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری لرستان گفت: آبرسانی به مسکن مهر خرم آباد تا ۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، شهرستان بروجرد ۶۰۰ میلیون تومان، الیگودرز یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، الشتر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، نورآباد ۵۰۰ میلیون تومان و ایجاد زیرساخت های مسکن مهر و فاضلاب خرم آباد ۳ میلیارد تومان از جمله طرح هایی هستند که در دهه فجر به بهره برداری می رسند.

اکبریان گفت: با بهره برداری از این طرح ها ۱۵ هزار نفر تحت پوشش شبکه های آب و فاضلاب شهری لرستان قرار می گیرند.

وی افزود: در حال حاضر ۳۳۰ هزار مشترک آب و ۱۷۶ مشترک فاضلاب در لرستان وجود دارد

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات