معاون عمرانی استاندار لرستان خبر داد

معاون عمرانی استاندار لرستان گفت: گازرسانی به روستاهای هلوش و چم مهر جزو کارهای مطالعاتی شرکت گاز لرستان است که در صورت تامین اعتبار سال آینده آغاز می‌شود.

به گزارش لرستان خبر، مجید کیان پور در جلسه بررسی پروژه های عمرانی شهرستان پلدختر اظهار کرد: گازرسانی به پل تنگ معمولان در مرحله انتخاب پیمانکاران است که عملیات اجرایی آن در دهه فجر امسال آغاز می شود و در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

معاون عمرانی استاندار لرستان گفت: گازرسانی به روستاهای هلوش و چم مهر جز کارهای مطالعاتی شرکت گاز لرستان است که در صورت تامین اعتبار ۷۰ میلیارد ریال سال آینده آغاز می شود.

وی عنوان کرد: هزینه جاده دسترسی کمپ گردشگری درون شهر پلدختر از سوی شهرداری تامین شود و اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان در جهت رفع معارض زمین و تملک آن جهت پارکینگ اقدام کند.

وی ضمن اشاره به یادمان شهدای گمنام شهر پلدختر تصریح کرد: از سوی میراث فرهنگی و گردشگری استان لرستان هشت میلیارد ریال تا کنون هزینه شده است و برای به نتیجه نهایی رسیدن یادمان شهدای گمنام پلدختر ۸۵۰میلیون ریال اختصاص خواهد یافت.

کیان پور گفت: عملیات اجرایی کتابخانه شماره دو پلدختر سال ۸۷آغاز شده است که بیش از چهار میلیاردریال هزینه شده است.

معاون عمرانی استاندار لرستان بیان کرد: پیشرفت فیزیکی کتابخانه شماره دو پلدختر ۷۰درصد بوده است و طولانی شدن پروژه سبب شد پیمانکار در سال ۹۲ فسخ پیمان شود که با اختصاص اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان مشکل کتابخانه شماره دو شهر پلدختر حل می شود.

وی به مشکلات سد بختیاری اشاره کرد و گفت: با توجه به خساراتی که به مسکن مردم منطقه وارد شده، ۵۰پرونده موجود است که در جلسه ای با حضور استاندار این مسئله تعیین تکلیف می شود.

کیان پور با بیان اینکه۸۲ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان لرستان دارای طرح هادی مصوب دارند افزود: روستاهای شهرستان پلدختر به دلیل واقع شدن در حریم راه و رودخانه مورد تهدید قرار گرفته واین عوامل مانع توسعه روستا ها در این منطقه شده اند.

معاون عمرانی استاندار لرستان ضمن اشاره به پل درون شهر معمولان گفت: عملیات اجرایی این پل در سال ۸۶ با اعتبار اولیه ۲۰۰میلیون تومان از محل ستاد حوادث استان با کاربردی پیاده رو (عابر رو) آغاز شد. وی افزود: باتوجه به نیاز شهر معمولان پیاده رو به سوار رو تبدیل شد و با تصویب سطح مقطع پل که دو ستون آن بیرون آمده اما به علت نبود اعتبار از سال ۸۶ تاکنون متوقف مانده است.

کیان پور با انتقاد از چگونگی احداث مسکن مهر پلدختر گفت: به علت وجود آب های سطحی آب باران و سیلاب، منطقه کوی بسیجیان و سایت مسکن مهرپلدختر مشکلات متعددی در این زمینه داشته است.

وی اظهار کرد: ۲۰۰ میلیون ریال برای هزینه طراحی و مطالعه مشاور مسکن مهرپلدختراز سوی استانداری لرستان اختصاص یافته ولی شهرداری این مبلغ را به مشاور طرح پرداخت نکرده است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات