در جلسه کارگروه توسعه و اشتغال لرستان/

در جلسه کارگروه توسعه و اشتغال لرستان، ۱۵ طرح کشاورزی، صنعتی، خدماتی، فناوری وفاز چهارم طرح توسعه و عمران جامع شهری دلفان تصویب شد.

در جلسه کارگروه توسعه و اشتغال استان لرستان که شامگاه شنبه با حضور مسئولان استانی برگزار شد، ۱۵ طرح کشاورزی، صنعتی، خدماتی، فناوری و فاز چهارم طرح توسعه و عمران جامع شهری دلفان با ۴۳۸ میلیارد و ۹۰ میلیون تومان اعتبار تصویب شد که در صورت بهره برداری از این طرح ها برای ا ۸۶۵ نفر اشتغال ایجاد می شود. هوشنگ بازوند استاندار لرستان در این جلسه اظهار کرد: فاز چهارم طرح توسعه و عمران جامع شهری شهرستان دلفان یک طرح کارشناسی شده است که تصویب شده ولی به تصویب نهایی نرسیده است و نیاز به نتیجه کارگروه توسعه در خصوص فاز سوم دارد.

وی افزود: مجری این طرح باید طرح توسعه و عمران جامعه شهری نور آباد را به صورت جزوه در اختیار کارگروه توسعه و برنامه ریزی استان قرار دهد.

حامد ویسکرمی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان در ادامه این نشست اظهار کرد: سه طرح با اعتباری بالغ بر ۴۳۷ میلیارد تومان در این کارگروه به تصویب رسیدن است.

وی افزود: در صورتی که اعتبار این طرح ها تامین شود زمینه اشتغال ۸۰۶ نفر را فراهم می کند.

ویسکرمی بیان کرد: پتروشیمی کوهدشت، طرح توسعه زاگرس پوش بروجرد و نیروگاه درود از جمله طرح هایی هستند که در صورت تامین اعتبار اشتغال ۴۰۰ نفر را فراهم می کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تصریح کرد: ۲ طرح تعاونی با ۴۹۰ میلیون ریال اعتبار با ایجاد اشتغال ۳ نفر نیز در این نشست به تصویب رسید.

وی بیان کرد: یک طرح مشاغل خانگی با ۹۵ میلیون تومان و ۱۹ نفر اشتغال و دوطرح تعاونی دیگر با اعتبار ۶۴ میلیون تومان و اشتغالزایی ۳ نفر به تصویب رسید.

مجید یاراحمدی رئیس پارک علم و فناوری لرستان در بخش دیگری از این جلسه اظهار کرد: ۹ طرح دانش بنیان با اعتبار۱ میلیارد و ۸۰ میلیون تومان به تصویب رسید.

یاراحمدی افزود: دستگاه تقسیم کننده، تولید محصولات سالم و اورگانیت و بسته بندی، تولید دستگاه مدرن واکسیناسیون طیور، تولید البسه بیمارستانی بدون دوخت و درز، دیپلماسی فناوری، ساخت پریز هوشمند از طرح هایی هستند که در این جلسه تصویب شدند و هزینه آن ها از محل اعتبارات صندوق مهر امام رضا تامین و در صورت بهره برداری از این طرح ها برای ۴۵ نفر از مردم استان تولید شغل می شود.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات