استاندار لرستان:

استاندار لرستان گفت: مبلمان و سیمای شهری در جذب نخبگان، سرانه مردم و نوع ساخت و ساز و سبک زندگی مردم نقش بسزا و تاثیرگذاری دارد.

هوشنگ بازوند در مراسم تودیع و معارفه شهردار خرم آباد که با حضور مسئولان استانی در سالن همایش های استانداری لرستان انجام شد، اظهار کرد: شهرداری خرم آباد باید به بحث مبلمان شهری و سیمای شهر توجه بسیاری داشته باشد.

وی افزود: مبلمان و سیمای شهری در جذب نخبگان، سرانه مردم و نوع ساخت و ساز و سبک زندگی مردم نقش بسزا و تاثیرگذاری دارد.

بازوند با اشاره به درآمد پایدار شهرداری تصریح کرد: جذب سرمایه گذاریک در آمد پایدار است که شهرداری باید برای تحقق این امر تلاش کند.

وی بیان کرد: برای عمران و آبادانی شهر و در آمد پایدار، شهرداری باید از بخش خصوصی حمایت و استقبال کند.

استاندار لرستان افزود: با توافق های انجام شده با بخش خصوصی ۲۳۷ میلیارد تومان برای پروژه های عمرانی خرم آباد سرمایه گذاری می شود که ۳۰ در صد آن سهم شهرداری است که نوعی درآمد پایدار است.

بازوند در مورد درآمد سرانه پایدار اظهار کرد: شهرداری ها برای در آمد پایدار از فروش جسم شهر بر اساس ماده ۱۰۰ خودداری کنند که این کار برای توسعه شهری یک سم است و شهرداری ها از راه های دیگر برای در آمد زدایی تلاش کنند.

بازوند درباره استفاده از سیستم های هوشمند در بحث ترافیک تصریح کرد: همه جای دنیا از این سیستم استفاده می کنند که امید است در خرم آباد هم در دستور کار قرار گیرد که گام هایی در این راستا برداشته شده است.

وی در ارتباط با پروژه های عمرانی افزود: تفاهم نامه اولیه ای با قرار گاه خاتم با اعتباری بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان درحال تنظیم است که پروژه های عمرانی شهری را انجام دهند، کارهای کارشناسی آن توسط شورای شهر در حال انجام است و باید به تصویب شورای شهر می رسد.

استاندار لرستان ساختمان بیان کرد: برای جذب سرمایه گذاری، پویا و شکوفا کردن صنعت ساختمانی بسیار مفید و به درآمد پایدار شهرداری کمک می کند و شهرداری از ساخت و سازهای غیر استاندارد و اصولی باید جلوگیری کند.

یحیی عیدی بیرانوند سرپرست پیشین شهرداری خرم آباد در ادامه این مراسم با تشکر از مسئولان در مورد کارهای انجام گرفته در طول دوره مدریت خود افزود: در حوزه های مختلف پیگیری های را انجام دادیم که خوشبختانه به نتیجه رسیدند.

وی افزود: ۵ تقاطع هم سطح، چهارهکتار فضای سبز، به روز کردن ورودی و خروجی های شهری، افزایش در آمد تا سقف ۹ میلیارد تومان و پرداخت کردن مطالبات شهرداری از جمله این کارهاست.

بیرانوند بیان کرد: با کمک استانداری پروژه آبشار دره گرم با فضای ۳۲ هکتاری را در دستور کار داشتیم و برای دهه فجر ۱۵۰ میلیون تومان هزینه کردیم.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات