معاون جهاد کشاورزی لرستان خبر داد

لرستان خبر: معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی لرستان گفت: هم اکنون ۱۵ درصد محصولات تولیدی استان از جمله حبوبات و محصولات باغی به صورت ارگانیک تولید می شود.

به گزارش لرستان خبراز  خرم آباد ، حسین پیرحیاتی  امروز در جلسه ستاد برنامه ریزی، تولید و عرضه محصولات سالم در بخش کشاورزی استان در خرم آباد اظهار کرد: در لرستان به دلیل شرایط مناسب اقلیمی و آب و خاک سالم، سالانه حدود ۳ میلیون تن محصولات کشاورزی و دامی تولید می شود که این محصولات به طور عمده سالم و دارای قابلیت صدور گواهی سلامت هستند.

وی افزود: هم اکنون ۱۵ درصد محصولات تولیدی استان از جمله حبوبات و محصولات باغی به صورت ارگانیک تولید می شود.

پیرحیاتی تصریح کرد: هدف از برگزاری این جلسه هماهنگی و مشارکت همه جانبه دستگاههای ذیربط از جمله دانشگاه مراکز تحقیقات، علوم پزشکی، صنعت، معدن، تجارت، اداره کل استاندارد و صدا و سیما ایجاد هماهنگی و همفکری در راستای تولید محصولات سالم کشاورزی است.

  پیرحیاتی اظهار کرد: در بخش باغبانی ۲۷ گونه باغی در استان کشت می شود که تعداد ۵۳ واحد کلینیک گیاهپزشکی با ۱۳۴ کارشناس مستقر در دهستانها در بخش نظارت کمک می کنند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی لرستان: هدف ما استفاده از قابلیت های استان، صاحبان فکر و سرمایه و کارآفرینان است تا برای کمک به ساماندهی محصولات و به خصوص در بخش تجارت و بازاریابی مشارکت داشته باشند.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات