رئیس جهاد کشاورزی لرستان خبر داد رئیس جهاد کشاورزی لرستان خبر داد

لرستان خبر: رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: امروز بیش از ۲۰۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی لرستان زیر کشت کلزا است که پیش بینی شده در سطح استان برداشت محصول کلزا به ۵ هزار تن برسد.

به گزارش لرستان خبر از  خرم آباد ، مهرداد غضنفری امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کلزا یکی از محصولات با ارزش کشاورزی است که دانه های این نهاده ارزشمند بیش از ۴۰ درصد روغن مرغوب و ۳۵ تا ۴۰ درصد پروتُین مورد نیاز دام را تامین می کند.

وی   افزود: امروز بیش از ۲۰۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان زیر کشت این نهاده است که ۱۴۵۰ هکتار از این اراضی در شهرستان سلسله قرار گرفته است که با اقدامات انجام شده پیش بینی می شود امسال بیش از چهار هزار تن محصول کلزا از اراضی این شهرستان برداشت شود.

وی تصریح کرد: این محصول مهم و ارزشمند بهترین گزینه برای کشت متناوب گندوم است و علاوه بر حفظ مرغوبیت زمین از بهره وری اقتصادی مطلوبی برخوردار است

رئیس جهاد کشاورزی لرستان با اعلام اینکه پیش بینی شده در سطح استان برداشت محصول کلزا پنج هزار تن برسد   اظهار کرد: شهرستان الشتر از ظرفیت های بسیار خوبی از جمله آب و هوا و خاک مناسب برخوردا است با توجه به این ظرفیت ها به کشاورزان این شهرستان   توصیه می کنیم برای گسترش کشت محصول کلزا تلاش کنند.

غضنفری با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی استان آماده مشاوره و خدمات دهی به کشاورزان در این زمینه است، افزود: قیمت تضمینی خرید هر کیلوگرم کلزا هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شده که مقدمات خرید این محصول از کشاورزان توسط تعاون روستایی فراهم شده است.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات