معاون سازمان صنعت، معدن لرستان:

خبرگزاری لرستان خبر: معاون معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: در حال حاضر ۱۴۵ معدن در استان به‎صورت فعال و نیمه فعال وجود دارد که ۶۰ معدن نیز متروکه هستند.

به گزارش لرستان خبر از خرم آباد ، سعید مهدوی امروز در جمع خبرنگاران در خرم آباد اظهار کرد: در نظر داریم امسال افزایش صدور پروانه ها، افزایش درآمد حقوق دولتی، برگزاری مزایده و واگذاری معادن متروکه در دستور کار قرار گیرد.
وی با اشاره به برخوردبا کسانی که به طور غیر قانونی از معادن برداشت کنند افزود: مطابق با ماده ۱۹ و تبصره های ۱ و ۲ آن هرگونه برداشت غیرمجاز مواد معدنی تخلف محسوب شده و نیروی انتظامی و مراجع قضایی با اعمال جریمه و حبس با متخلفان برخورد می کنند.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان بیان کرد: بنابراین اطلاع رسانی ها با این مراجع ذیربط انجام گرفته و در این میان تخلفاتی کشف و پرونده هایی تشکیل شده است.
وی تصریح کرد: تعداد پرونده های تشکیل شده در سال گذشته بیش از ۱۰۰ پرونده برداشت غیرمجاز بود.
مهدوی با اشاره به تعداد معادن فعال در لرستان عنوان کرد: در حال حاضر ۱۴۵ معدن در استان به صورت فعال و نیمه فعال وجود دارد که ۶۰ معدن نیز متروکه هستند.
وی دلایل قانونی، عدم توانایی بهره بردار، مشکلات دستگاه های اجرایی یا حقوقی در برهه ای از زمان را از علل نیمه فعال به شمار رفتن معادن برشمرد و بیان کرد: در سال گذشته پنج میلیون تن انواع مواد معدنی از معادن استان استخراج شده است.
مهدوی تصریح کرد: سنگ های تزئینی و نما، سنگ چینی یا آهک متامورف، سنگ گوهره خرم آباد و گرانیت، سنگ آهک، سنگ گچ، سنگ سیلیس، خاک سیلیس، شن و ماسه کوهی و موزائیکی و فلوسپات از ۱۷ نوع مواد معدنی استخراجی استان محسوب می شوند.
انتهای پیام/
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات