با حضور دانشگاهیان و مسئولان استانی/

لرستان خبر: نخستین نشست تخصصی شهرسازان استان لرستان با حضور اساتید دانشگاه و مسئولان استانی در دانشگاه لرستان برگزار شد.

به گزارش لرستان خبر از خرم آباد، نخستین نشست تخصصی شهرسازان استان لرستان با حضور اساتید دانشگاه و مسئولان استانی امروز  توسط انجمن علمی شهرسازی دانشگاه لرستان در این دانشگاه برگزار شد.

 محمد مهرابی شهردار خرم آباد در این نشست اظهار کرد: طرح جامع خرم آباد که بازوی محکمی برای توسعه شهر محسوب می شود مورد غفلت قرار گرفته و با صدها مشکل مواجه شده است.

وی با بیان اینکه از استاندار لرستان و مدیران شهری خواسته ایم که  توجه بیشتری به طرح جامع شهری خرم آباد کنند، افزود: برای توسعه شهر خرم آباد به جای توسعه مرکز شهر باید توسعه را از اضلاع اربعه شهر شروع کنیم، زیرا اکنون از هر طرف که وارد شهر می شویم جز بدخیمی و درد چیزی نمی بینیم.

شهردار خرم آباد تصریح کرد: همه افرادی که مسئولیت را در شهر خرم آباد برعهده گرفته اند توسعه مرکز شهر را در دستور کار قرار داده اند و به همین دلیل از ورود ی ها و مناطق حاشیه ای شهر غافل مانده اند و به آن ها توجه نکرده اند که این خود باعث عقب ماندگی شهر خرم آباد در زمینه توسعه شهری شده است.

مهرابی بیان کرد: برای پیشبرد اهداف شهرداری خرم آباد و توسعه بخش شهری استفاده از افراد با سواد در زمینه شهرسازی را در دستور کار خود قرار داده ایم که در این راستا مدیر گروه شهرسازی دانشگاه لرستان به عنوان مشاور شهردار انتخاب کرده ایم.

وی اظهار کرد: خواست ما از صاحبنظران و اساتید دانشگاه در حوزه مدیریت شهری این است که کمیسیون های تخصصی شورای شهر به عنوان مشاور نقش آفرینی کنند.

حکمت امیری مدیر گروه شهرسازی دانشگاه لرستان نیز در این جلسه اظهار کرد: به منظور تبادل اطلاعات و انتقال دانش روز به حوزه مسائل شهری، شهردار خرم آباد با راه اندازی اتاق فکر مشترک بین دانشگاه لرستان و این شهرداری موافقت کرد.

وی با بیان اینکه این اتاق فکر به عنوان یک مرکز برنامه ریزی و طراحی شهری عمل می کند، افزود: این اتاق فکر با حضور متخصصان شهرسازی، معماری و مرمت و متخصصان دیگر رشته های مرتبط راه اندازی می شود.

مدیر گروه شهرسازی دانشگاه لرستان تفاوت قائل نشدن بین بافت فرسوده و بافت های تاریخی را به عنوان یکی از مشکلات حوزه شهرسازی در خرم آباد دانست و گفت: بافت های فرسوده نیاز به نوسازی دارند اما در مورد بافت های تاریخی وضعیت فرق می کند و باید با استفاده از متخصصان شهرسازی و معماری نسبت به مرمت و احیای این بافت ها اقدام شود.

امیری با اشاره به اینکه وجود بافت های تاریخی در شهر خرم آباد به عنوان یک قابلیت و ظرفیت که در خیلی از شهرها وجود ندارد محسوب می شوند، تصریح کرد: اگر بافت های تاریخی با استفاده از متخصصان این حوزه احیاء شوند قطعا می توانند نقش بسزایی را در توسعه صنعت گردشگری در استان لرستان ایفاء کنند.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات