قائم مقام مدیرعامل شرکت زاگرس خودرو خبر داد

لرستان خبر: قائم مقام مدیرعامل شرکت زاگرس خودرو بروجرد گفت: با راه اندازی مجدد کارخانه خودروسازی بروجرد انتظار داریم تا سال ۹۴ تعداد ۱۰ هزار خودرو را با قطعات موتوری جدید روانه بازار کنیم.

به گزارش لرستان خبر از بروجرد، علی اکبر جمشیدی امروز در جمع خبرنگاران در بروجرد اظهار کرد: شرکت خودرو سازی بروجرد فعالیت خود را در سال 75 آغاز کرده و نتیجه زحمات کارکنان این کارخانه در سال 80 با تولید خودروی پروتون- ویرا به بار نشست.

وی افزود: استاندار لرستان در راستای توسعه صنعت در این استان حمایت های جدی خود را از شرکت خودروسازی بروجرد دریغ نکرده است و با حمایت های همه جانبه ایشان و نمایندگان بروجرد در مجلس شورای اسلامی خط تولید کارخانه پروتون مجددا در بروجرد راه اندازی می شود.

جمشیدی بیان کرد: این شرکت با حمایت مسئولان استان لرستان و پشتیبانی مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیت خود را از سر گرفته است و تولید خودروهای پروتون در این کارخانه بار دیگر آغاز می‌شود.

قائم مقام مدیرعامل شرکت خودروسازی پروتون بروجرد اظهار کرد: برای راه اندازی مجدد این کارخانه قراردادی بین شرکت زاگرس خودرو بروجرد و پروتون مالزی منعقد شده است که سرمایه اصلی این کار از طریق بانک صنعت و معدن و لیزینگ آتیه الوند تأمین می شود.

وی تصریح کرد: با راه اندازی مجدد این کارخانه دو مدل خودرو در این کارخانه تولید می کنیم که برای فعالیت در این کارخانه اولویت با افرادی است که در گذشته در این کارخانه فعالیت داشته اندو یا بومی لرستان هستند.

جمشیدی افزود: در نیمه دوم سال 92 تعداد خودروهای تولیدی در این کارخانه 3 هزار دستگاه بوده اند که با راه اندازی مجدد این کارخانه تا سال 94 انتظار داریم بیش از 10 هزار خودرو با قطعات و موتور جدید را روانه بازار کنیم.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات