استاندار لرستان خبر داد

لرستان خبر: استاندار لرستان گفت: عملیات اجرایی فاز نخست کارخانه فولاد شهرستان ازنا، تا پایان اردیبهشت ماه امسال احیا و آغاز می شود.

به گزارش لرستان خبر از خرم آباد، هوشنگ بازوند امروز در جلسه بررسی مشکلات کارخانه های فولاد و فرو آلیاژ ازنا، اظهار کرد: تکمیل پروژه های نیمه تمام استان به عنوان یکی از سیاست های محوری مدیریت ارشد اجرایی استان، نیازمند همکاری و همراهی مسوولان استان و سرمایه گذاران پروژه ها است.

وی افزود: یکی از موانع جدی در مسیر اجرای پروژه های عمرانی نیمه تمام استان لرستان، وجود نوعی بی اعتمادی میان سرمایه گذاران و مسوولان برای تکمیل و بهره برداری به موقع از پروژه های متوقف شده است.

استاندار لرستان با تاکید بر رفع مشکلات سرمایه گذاری و زمینه سازی برای مشارکت و حضور فعال بخش خصوصی در طرح های عمرانی استان، تصریح کرد: وجود پروژه های نیمه تمام و غیر فعال در لرستان از جمله عوامل مهم بروز رکود اقتصادی و همچنین بروز نگرانی در میان مردم است.

بازوند با اشاره به اینکه مدیریت اجرایی استان تلاش گسترده ای را برای رفع مشکلات پروژه های نیمه تمام استان انجام می دهد، افزود: سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز باید دراین راستا همراه و همگام با مدیران اجرایی کار و تلاش کنند تا بستر مناسب برای توسعه اقتصادی و ایجاد فرصت های شغلی مولد در استان فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه تحریم ها تنها دلیل توقف طرح های عمرانی نیستند، گفت: برنامه ریزی علمی و کارشناسی در حوزه فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری بسیار مهم است و دراین زمینه دستگاه های اجرایی استان نیز موظف به فراهم کردن زیرساخت های مناسب کار و رفع مشکلات پیش رو هستند.

استاندار لرستان اظهار کرد: برهمین اساس، باید به گونه ای عمل شود که با رفع مشکلات و موانع موجود، شاهد احیا و فعالیت مجدد پروژه های عمرانی نیمه کار استان در سال جاری باشیم.

بازوند گفت: ایجاد و تامین زیرساخت های لازم در حوزه آبرسانی، برق، گاز، مخابرات، راه ارتباطی و مجوزهای موردنیاز از جمله وظایف مهم دستگاههای اجرایی در سال جاری برای سرعت بخشی به روند اجرای پروژه های عمرانی به ویژه طرح های نیمه کار هستند.

وی  با تاکید بر رعایت نکات زیست محیطی در جریان اجرای پروژه های عمرانی نیز افزود: دراین زمینه باید براساس قانون و ضوابط قانونی و با توجه به مسایل و مشکلات اقتصادی استان نسبت به صدور مجوزهای زیست محیطی و دیگر مجوزهای لازم اجرای پروژه های عمرانی و اقتصادی در لرستان اقدام شود.

وی عنوان کرد: برخی سخت گیری های بی مورد و طولانی شدن روند اداری در صدور مجوزهای قانونی موجب افزایش مشکلات اقتصادی استان از جمله نرخ بیکاری می شود.

بازوند با تاکید بر اینکه رونق فعالیت های اقتصادی و بخش صنعت و تولید استان منجر به کاهش نرخ بیکاری و ایجاد فرصت های شغلی می شود، گفت: کارخانه فولاد ازنا با رعایت نکات زیست محیطی و همچنین داشتن برنامه های کارشناسی در حوزه حفاظت از محیط زیست، فعالیت خود را آغاز می کند.

وی در خصوص آغاز فعالیت های اجرایی تکمیل پروژه فولاد ازنا، تصریح کرد: مجریان پروژه و مسئولان امر باید در اسرع وقت زمینه برای آغاز عملیات اجرایی کارخانه و بهره برداری به موقع از آن براساس برنامه زمان بنده شده را فراهم کنند.

وی گفت: دراین زمینه 540 تن از مواد موردنیاز و تجهیزات کارخانه تامین و 450 تن دیگر از تجهیزات مکانیکی این کارخانه نیز خریداری و به کشور وارد شده است.

بازوند افزود: همچنین پرداخت 20 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت مخزن دو هزار متر مکعبی موردنیاز کارخانه و خط انتقال آن از طریق استانداری لرستان به تصویب رسیده است.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات