رئیس نظارت بر اجرای استاندارد لرستان:

لرستان خبر: رئیس اداره نظارت بر اجرای استاندارد اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی لرستان گفت: در سال گذشته ۱۲۵ مورد نیز نمونه برداری و بازرسی از واحد های تولیدی انجام شد که در ۱۴ واحد از آنها اعلام جرم شد.

به گزارش لرستان خبر از خرم آباد،  مجتبی کریمی امروز در جلسه کمیته نظارت بر استفاده از مصالح استاندارد در پروژه های عمران لرستان اظهار کرد: در سال گذشته 421 مورد بازرسی در حوزه مصالح ساختمانی  از واحد های تولیدی انجام شده   و دو هزار بازرسی در زمینه مصالح ساختمانی مورد استفاده در پروژه ها انجام  شد.

وی با اشاره به نمونه برداری های انجام شده از واحدهای تولیدی افزود: در سال گذشته 125 مورد نیز نمونه برداری و بازرسی از واحد های تولیدی انجام شد که در 14 واحد از آنها اعلام جرم شد.

رئیس نظارت بر اجرای استاندارد اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی لرستان تصریح کرد: در زمینه نظارت بر استاندارد مصالح ساختمانی در سال 93 حدود 45 بازرسی انجام شده است.

وی عنوان کرد: در حوزه مصالح ساختمانی 61  پروانه معتبر وجود دارد که در سال 92 در این بخش  21 پروانه صادر و 10 پروانه ابطال شد.

کریمی افزود: در این زمینه به هشت واحد تولیدی مهلت داده شد که ظرف حداکثر سه ماه نقص تولیدات خود خود را رفع کرده و به حدود استاندارد برسانند.

وی از تعلیق دو پروانه مصالح ساختمانی در استان خبر داد و بیان کرد: در این راستا میلگرد تولیدی شرکت فولاد خرم آباد به دلیل امتیاز منفی بالا در آزمایشات و کاشی دیواری کارخانه سامان کاشی بروجرد به خاطر نداشتن مسئول کنترل کیفی به حالت تعلیق درآمده است.

انتهای پیام/ ق

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات