استاندار لرستان:

لرستان خبر: استاندار لرستان گفت: طرح های عمرانی بسیاری در لرستان در دست اجراست که به دلیل کمبود اعتبار متوقف شده اند و برای راه اندازی این پروژه ها ۱۷ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، هوشنگ بازوند امروز در حاشیه جلسه شورای اداری لرستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در لرستان گردش مالی در بانک ها وضعیت خوبی ندارد و مصارف و منابع در لرستان با هم هم خوانی ندارد.

وی افزود: بدهی های معوق بانکی در لرستان سبب شده تا بسیاری از طرح های اقتصادی با کمبود اعتبار مواجه شود و این در حالی است که 42 درصد از این معوقات مربوط به بنگاه های اقتصادی زودبازده است.

بازوند تصریح کرد: در لرستان طرح های عمرانی بسیاری در دست اجراست که به دلیل تأمین نشدن اعتبار لازم عملیات اجرائی آن ها متوقف شده است و اکنون برای بیدار کردن ظرفیت های خوابیده در لرستان نیازمند 17 هزار میلیارد ریال اعتبار هستیم.

استاندار لرستان بیان کرد: بعد از آسیب شناسی جدی ورود بخش خصوصی تنها راه حل مشکلات اقتصادی لرستان است که برای این کار ابتدا از طریق هلدینگ های اقتصادی فعالیت خود را آغاز کردیم و هم اکنون سازمان اقتصادی کوثر در لرستان با سرمایه گذاری 500 میلیارد تومانی در لرستان در 6 ماهه گذشته اقدام به سرمایه گذاری در بخش های اقتصادی کرده است.

وی اظهار کرد: خوشبختانه با اجرای طرح های عمرانی در لرستان تا اندازه زیادی توانسته ایم موفق عمل کنیم که از جمله این موفقیت ها افزایش تعداد پروازهای فرودگاه خرم آباد و راه اندازی پرواز مستقیم از این فرودگاه به مکه بوده است که با واگذاری 51 میلیارد تومان اعتبار در قالب طرح توسعه فرودگاه خرم آباد انجام شده است.

بازوند افزود: متأسفانه حدود 700 کیلیومتر از لوله های انتقال نفت جنوب به شمال از لرستان عبور کرده است و این در حالی است ما از این خطوط انتقال نفت اصلا بهره نگرفته ایم.

انتهای پیام/ ب

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات