مدیر عامل آبفای کشور در خرم آباد:

لرستان خبر: مدیر عامل شرکت مهندسی آبفای کشور گفت: در حال حاضر پنج هزار و ۳۰۰ روستای کشور از طریق تانکر آبرسانی می شوند.

 

به گزارش لرستان خبر، حمید رضا جانباز امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه های شرکت مهندسی آبفای کشور در زمنیه آبرسانی به روستاهای کشور اظهار داشت: در حال حاضر 77 درصد جمعیت روستایی کشور تحت پوشش شرکت مهندسی آبفای کشور هستند

 

شاخص آبرسانی به روستاهای کشور باید به 92 درصد برسد

 

وی با بیان اینکه برای تامین اعتبار آبرسانی به روستاهای کشور در قالب بودجه عمومی دولت، طرحهای ملی و همچنین ردیفی در بودجه سال 93 پیش بینی شده است افزود: همچنین از محل اعتبارات متمرکز ملی برای تکمیل مجتمع های آبرسانی روستایی اعتباراتی را در نظر گرفته ایم.

 

مدیر عامل شرکت مهندسی آبفای کشور با بیان اینکه بر اساس برنامه پنجم توسعه باید شاخص آبرسانی به روستاهای کشور به 92 درصد برسد ادامه داد: در قالب این برنامه باید جمعیت تحت پوشش روستایی کشور 5.2 میلیون نفر افزایش یابد.

 

جانباز با اشاره به اعتبارات مورد نیاز در این زمینه عنوان کرد: در این راستا ما نیازمند حدود دو هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار هستیم.

 

وی ابراز امیدواری کرد که این میزان اعتبار در بودجه های سالهای 93، 94 و 95 در نظر گرفته شود.

 

5 هزار روستای کشور با تانکر آبرسانی می شوند

 

مدیر عامل شرکت مهندسی آبفای کشور با اشاره به روستاهایی که با مشکل آب شرب مواجه هستند گفت: هم اکنون پنج هزار و 300 روستای کشور از طریق تانکر آبرسانی می شوند.

 

جانباز همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به مشکل کمبود آب در برخی از شهرهای کشور اشاره کرد و گفت: هم اکنون ما در 517 شهر کشور با مشکل کمبود آب مواجه هستیم.

 

وی با بیان اینکه از این تعداد 12 شهر جزء کلان شهرهای ما هستند گفت: در شهرها میزان تولید و مصرف برابر است و در صورت استمرار گرما و همچنین افزایش جمعیت ما با مشکل کمبود آب مواجه خواهیم شد.

 

مدیر عامل شرکت مهندسی آبفای کشور با تاکید بر صرفه جویی در مصرف آب توسط مردم تصریح کرد: مردم با صرفه جویی زمینه کاهش 20 درصدی مصرف آب را درکشور فراهم آورند تا ما در تابستان امسال کمترین مشکل در زمینه شبکه پایدار آب در کشور را داشته باشیم.

 

15 درصد آب شبکه های توزیع در شهرها به هدر می رود

 

جانباز با اشاره به سرانه مصرف آب در کشور ایران افزود: متاسفانه هم اکنون سرانه مصرف آب در ایران از بسیاری از کشورهای پر آب دنیا بیشتر است.

 

وی با بیان اینکه میزان سرانه مصرف آب در کشور ایران 257 لیتر است ادامه داد: این در حالیست که در خیلی کشورها این عدد کمتر از 100 تا 150 لیتر است. 

 

مدیر عامل شرکت مهندسی آبفای کشور با اشاره به میزان هدر رفت آب در کشور ایران بیان داشت: این میزان در شبکه توزیع آب حدود 15 درصد است.

 

جانباز با بیان اینکه میزان هدررفت آب در روستاهای کشور به دلیل عدم وجود زیرساختها بسیار بالاتر از 15 درصد است ادامه داد: در برخی روستاهای کشور میزان هدر رفت آب به 30 درصد نیز می رسد.

 

وی همچنین دلیل دیگر هدررفت آب در کشور را خطا در قرائت کنتورها، نامناسب بودن تجهیزات اندازه گیری یا انشعابات غیرمجاز عنوان کرد.

 

130 طرح بزرگ آبرسانی در کشور در دست اجر است

 

مدیر عامل شرکت مهندسی آبفای کشور با اشاره به پروژه های در دست اجرای این شرکت در کل کشور بیان داشت: هم اکنون بیش از شش هزار پروژه کوچک و بزرگ در حوزه آب و فاضلاب در شهرها و روستاهای کشور در دست اجرا داریم.

 

جانباز با بیان اینکه از این تعداد پروژه بیش از 130 طرح بزرگ آبرسانی مهم در کشور هستند ادامه داد: همچنین 54 تصفیه خانه آب بزرگ در کل کشور در قالب این شش هزار پروژه در دست اجرا هستند.

 

وی با اشاره به اعتبارات پیش بینی شده برای اجرای این پروژه در سال 93 عنوان کرد: در مجموع بیش از هزار و 100 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این پروژه ها پیش بینی شده است.

 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات