مدیرعامل شرکت داروسازی دکتر جهانگیر:

لرستان خبر: مدیرعامل شرکت داروسازی بهداشتی دکتر جهانگیر گفت: با توجه به حضور شرکت داروسازی بهداشتی جهانگیر در هفدهمین نمایشگاه بین المللی iran health ( ایران هلث) تهران ، تفاهم نامه همکاری بین این شرکت و شرکت کزا ایلاچ ترکیه به منظور صادرات محصولات دانش بنیان منعقد شد.

به گزارش لرستان خبر، حسین جهانگیر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به حضور شرکت داروسازی بهداشتی جهانگیر در هفدهمین نمایشگاه بین المللی iran health ( ایران هلث) تهران ، تفاهم نامه همکاری بین این شرکت و شرکت کزا ایلاچ ترکیه به منظور صادرات محصولات دانش بنیان منعقد شد.

 

وی اظهار داشت: یکی از مهم ترین ظرفیت های صادراتی لرستان ، تولید و صادرات محصولات گیاهی است و این واحد توانسته با تولید محصولات دانش بنیان و صادرات گرا زمینه صادرات محصولات این کارخانه را فراهم سازد.

 

دکتر جهانگیر تولید محصولات با برند مشترک را از دیگر مفاد تفاهم نامه با شرکت کزا ایلاچ ترکیه عنوان کرد و گفت: توجه به اینکه این تفاهم نامه زمینه ساز ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم در استان و کشور را فراهم می آورد این واحد تولیدی تلاش خود برای انعقاد قرارداد با دیگر کشورها را به کار می گیرد.

 

وی ادامه داد: همچنین در راستای تفاهم نامه با این شرکت ترکی، افزایش همکاری واحدهای تحقیق و توسعه این مجموعه نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

 

وی اضافه کرد: با تکیه بر توانمندی های داخلی و بومی می توان به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در راستای تولید محصولات صادرات گرا، کمک کرد.

 

وی یادآور شد: همچنین با توجه به اینکه تولیدات شرکت های طرف این تفاهم نامه از بازار هدف یکسانی برخوردار هستند، مقرر شد همکاری های لازم جهت معرفی محصولات طرفین در کشور ایران و ترکیه انجام شود.

 

دکتر جهانگیر گفت: با توجه به وجود 250 نوع گونه گیاه دارویی مختلف در لرستان، این استان از دیرباز تا کنون خاستگاه طب سنتی و گیاهی بوده و ازین رو تولید محصولات دانش بنیان گیاهی در دستور کار قرار گرفته است.

 

وی افزود: در این راستا با توجه به منابع غنی زنبور عسل در استان و پرورش این حشره در لرستان، ایده تولید اسپری درمان آفت دهان در دستور کار قرار گرفت که پس از انجام آزمایشات و مطالعات متعدد، این محصول هم اکنون در مراحل پایانی ثبت اختراع است.

 

وی اظهار داشت: این اسپری با نام تجاری ˈ هربکسˈ ثبت شده و برای درمان آفت دهان و بیماران پیوندی کاربرد بسیاری دارد که در انستیتو پاستور برای درمان عارضه های ویروس HIV نیز روی این محصول مطالعه شده است.

 

وی با بیان اینکه این محصول بومی لرستان است و مشابه داخلی یا خارجی ندارد، گفت: با توجه به خاصیت ضد میکروبی این محصول، مطالعه در خصوص استفاده از آن در درمان سوختگی ها نیز در حال انجام است.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات