استاندار لرستان عنوان کرد

لرستان خبر: با آغاز بکار دولت یازدهم، مدیریت ارشد اجرایی استان لرستان، تلاش فراوانی را برای احیای دوباره این مجتمع آغاز کرد و سرانجام توانست قفل 10 ساله این مجتمع را با تدبیر باز کند.

به گزارش لرستان خبر، یکی از طرح های مهم دامپروری در این استان که در سال 1354 به بهره برداری رسید طرح عظیم مجتمع کشت و صنعت لرستان است که در زمینی به مساحت هزارو 300 هکتار و با حضور 700 کارگر فعالیت تولیدی خود را آغاز کرد.

این مجتمع در هنگام فعالیت دارای امکانات و تجهیزات عظیمی از جمله کارخانه تولید خوراک دام ، چهار دستگاه پمپ انتقال آب به مخزن 12 هزار متر مکعب، 22 سیلوی استوانه ای هر کدام به ظرفیت دو هزار تن، چهار دستگاه انبار علوفه فلزی مکعبی هر کدام به مساحت 950 متر مربع، چهار دستگاه سالن مرغ تخم گذار به ظرفیت 200 هزار قطعه ، 20 سوله نگهداری دام، چند استخر ذخیره آب ، 22 هکتار باغ انگور، سیب، زیتون و پسته و 10 هکتار زمین دیم و آبی بود.
 

این مجتمع با این امکانات و تجهیزات در سال 1383 به بخش خصوصی واگذار شد اما باید گفت بعد از مدتی به دلایل مختلف رونق خود را از دست داد.


با آغاز بکار دولت یازدهم، مدیریت ارشد اجرایی استان لرستان، تلاش فراوانی را برای احیای دوباره این مجتمع آغاز کرد و سرانجام توانست قفل 10 ساله این مجتمع را با تدبیر باز کند.


استاندار لرستان اظهار کرد: با برنامه ریزی های انجام شده در نهایت پس از طی مقدمات قانونی از طرف مالک اصلی (بانک ملی) آگهی مزایده اعلام شد که مزایده با حضور 5 هلدینگ بزرگ برگزار و برنده آن مشخص شد.
 

هوشنگ بازوند افزود: برنده مزایده یک سرمایه گذار خارجی از کشور عربستان سعودی است که سوابق فراوانی در صنعت توریسم کشورهای مختلف از جمله ایران، عراق و سوریه دارد و هم اکنون مقدمات اجرای کار را نیز فراهم کرده است.
 

بازوند، بهره مندی از زمینی به مساحت یک هزار و 360 هکتار، نزدیکی به فرودگاه خرم آباد و آزاد راه سراسری تهران - جنوب، نزدیکی به مسیر راه آهن سراسری و مراکز تامین علوفه دامی را از جمله مزیت های عمده مجتمع کشت و صنعت دامپروری لرستان بیان کرد.
 

وی همچنین به وجود به فارغ التحصیلان جویای کار بخش کشاورزی استان لرستان اشاره کرد و گفت: راه اندازی مجدد این مجتمع می تواند یک هزار و 500 شغل به طور مستقیم ایجاد کند و نقش مهمی در توسعه دامپروری استان خواهد داشت.


 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات