معاون اول رئیس جمهور در خرم‌آباد:

لرستان خبر: معاون اول رئیس جمهور گفت: با توجه به شرایط و ظرفیت‌هایی که امروز در لرستان وجود دارد، نرخ بالای بیکاری زیبنده این استان نیست و در این زمینه دولت باید همت کند و مردم هم پای کار بیایند.

به گزارش لرستان خبر، اسحاق جهانگیری صبح امروز در بدو ورود به لرستان در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد گفت: استان لرستان را خصوصاً از زمانی که در وزارت صنایع و معادن مشغول به فعالیت بودم، می‌شناسم.

 

وی با بیان اینکه امروز استان لرستان با بیکاری مواجه است، اظهار کرد: بحث بیکاری یکی از چالش‌هاس اصلی کشور است که برای رفع آن راهی جز سرمایه‌گذاری و فراهم شدن بستر برای سرمایه‌گذاران خصوصی وجود ندارد.

 

جهانگیری گفت: استان لرستان دارای استعدادهای زیادی از نظر منابع طبیعی، آب، کشاورزی و ... است که در این زمینه بخش خصوصی می‌تواند در این منطقه سرمایه‌گذاری کند.

 

وی خاطرنشان کرد: استان لرستان در مرکز کشور قرار دارد و برای صادرات محصولات خود به سایر مناطق کشور و خارج از کشور می‌تواند هزینه‌های کمتری پرداخت کند.

 

جهانگیری افزود: استانی مانند سیستان و بلوچستان اگر بخواهد محصولات خود را به سایر استان‌های پر جمعیت مانند تهران و اصفهان صادر کند برای آن هزینه‌بر است اما استان لرستان به آسانی به این بازارها می‌تواند دسترسی پیدا کند.

 

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط و ظرفیت‌هایی که امروز در لرستان وجود دارد، نرخ بالای بیکاری زیبنده این استان نیست و در این زمینه دولت باید همت کند و مردم هم پای کار بیایند.

 

جهانگیری افزود: به همین دلیل امروز به استان لرستان سفر کرده‌ام تا از نزدیک با ظرفیت‌ها و مشکلات این استان آشنا شویم تا بتوانیم در آینده مشکل این استان را برطرف کنیم.

 

وی در خصوص سد معشوره در استان لرستان گفت: این سد در دستور شورای عالی آب قرار دارد و به همین دلیل در حال بررسی است و تلاش ما این است که مشکل این سد را حل کنیم.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات