با حضور معاون اول رئیس‌جمهور

لرستان خبر: با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، فاز یک کارخانه داروسازی بایر افلاک ازنا به عنوان بزرگترین کارخانه داروسازی خاورمیانه افتتاح شد.

به گزارش لرستان خبر: در فاز اول (فاز دامی) که 98 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، سه خط پنی‌سیلین، خط شربت و خط پماد استریل با 100 درصد پیشرفت به بهره‌برداری رسید.

 

در خط پنی‌سیلین هشت محصول از این نوع دارو تولید انبوه می‌شود.

 

داروهای دامی هشت خط تولید دارد که شامل، خط تزریقی مایع، خط پنی‌سیلین، خط سفالس‌پرین (نسل پنجم پنی‌سیلین)، خط شربت، خط پماد استریل، خط قرص ساشه و انواع پلوس است.

 

فاز انسانی 38 درصد پیشرفت در کار داشته و در این فاز 12 خط تولید در آینده به بهره‌برداری می‌رسد که مهمترین و عمده‌ترین خط تولید داروهای ضد سرطان است.

 

وسعت این کارخانه 36 هزار متر مربع است که دارای یک هکتار سالن تولید، 6 هزار متر انبار، 3 هزار و 800 متر اداری، 800 متر تاسیسات و مابقی محوطه و فضای سبز است.

 

در حال حاضر 200 نفر در تمام خطوط فاز دامی مشغول به فعالیت هستند که 98 درصد از نیروهای این کارخانه بومی شهرستان ازنا می‌باشند.

 

بر اساس این گزارش، اعتبار کلی برای راه‌اندازی این پروژه 750 میلیارد ریال است که 120 میلیارد ریال هزینه ساخت فاز دامی شده است.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات