با حضور معاون اول رئیس‌جمهور /

لرستان خبر: قطعه آماده شده ای از پروژه آزادراه خرم آباد - اراک به عنوان کریدور اصلی ترافیکی شمال به جنوب کشور، ظهر امروز(دوشنبه) با حضور معاون اول رییس جمهوری در استان لرستان به بهره برداری رسید.

به گزارش لرستان خبر، پروژه آزادراه خرم آباد - اراک به طول 134 کیلومتر بخش مهمی از کریدور اصلی و ترافیکی کشور در مسیر شمال به جنوب و اتصال دهنده مسیر آزادراهی نواحی شمالی به بندرامام خمینی (ره) در جنوب کشور است.
 

اجرای این پروژه مهم عمرانی در حوزه راهسازی، ضمن اتصال مسیر آزادراهی شمال به جنوب کشور، نقش مهم و موثری در جابجایی مسافر در طول این کریدور ارتباطی اصلی دارد.
 

اجرای این پروژه عمرانی مهم و ملی همچنین نقش قابل توجهی در بخش واردات و صادرات و ترانزیت کالا در سطح کشور خواهد داشت.
 

احداث آزادراه خرم آباد - اراک موجب اتصال کریدور اصلی شمال به جنوب کشور از طریق مسیرهای ارتباطی اراک - سلفچگان - ساوه - خرم آباد - پل زال خواهد شد.
 

در صورت امتدادیابی این مسیر آزادراهی از سلفچگان به سمت قم و اتصال آن به ازادراه حرم تا حرم بر میزان پویایی و پایداری شبکه آزادراهی کشور تاثیر قابل توجه و چشمگیری خواهد داشت.

 

این پروژه در 4 قطعه اجرا و احداث می شود که دارای یکی از بزرگترین تونل های آزادراهی کشور به طول بیش از سه کیلومتر است.
 

با احداث این محور، علاوه بر صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش زمان سفر، مسیر فعلی شمال به جنوب کشور از بنادر شمالی تا بندر امام خمینی(ره) در جنوب کشور نیز حدود 32 کیلومتر کاهش خواهد یافت.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات