فردا /

لرستان خبر: رئیس اتاق بازرگانی خرم‎آباد گفت: در زمینه محصولات کشاورزی و به منظور بررسی مزارع کشاورزی هیئتی از محققان کشور ترکیه فردا به لرستان سفر می‎کنند.

به گزارش لرستان خبر، حسین سلاحورزی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خرمآباد اظهار کرد: با توجه به اینکه جایگاه لرستان از نظر کشاورزی بسیار جایگاه بالا و قابل قبولی است، بنابراین ما باید در این زمینه تلاشهای بیشتری انجام دهیم.

 

وی عنوان داشت: یک هیئت محقق در خصوص محصولات کشاورزی و به منظور بررسی مزارع کشاورزی لرستان به این استان سفر میکنند.

 

سلاحورزی یادآور شد: در اردیبهشت ماه گذشته سفیر کشور ترکیه به استان لرستان سفر کرده است که این هیئت پیرو همان سفر و با مکاتبات و تلفنهایی که ما با سفارت ترکیه در ایران داشتهایم، به استان لرستان سفر میکنند.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: این هیئت با هدف بررسی محصولات کشاورزی استان لرستان به ویژه حبوباتی مانند نخود به این استان سفر میکنند و در جریان این سفر برنامه‌های متفاوتی مانند دیدار با استاندار لرستان، مدیران و کارشناسان جهاد کشاورزی لرستان، محققان این استان و بخش خصوصی برای آنها در نظر گرفته شده است.

 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد در ادامه به وضعیت نامناسب استان اشاره کرد و عنوان داشت: متأسفانه لرستان متناسب با مساحت، جمعیت و موقعیت از توجه کافی برخوردار نبوده و نتیجه‌ این نگرش، پیشتاز بودن این استان در همه‌ آمارهای منفی کشور است، این در حالی است که از نظر منابع، امکانات و ظرفیت‌ها، لرستان غنای زیادی دارد.

 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد اظهار کرد: ما به دنبال بهتر شدن فرایند کاشت، برداشت و صادرات این محصولات به کشورهای خارجی هستیم که در این زمینه رایزنی‌هایی نیز انجام میدهیم.

 

سلاحورزی متذکر شد: بازدید از آزمایشگاه پرورش حشرات مفید، بازدید از مزارع نخود در شهرستان‌های مختلف استان لرستان، بازدید از اماکن تاریخی و جاذبه‌های گردشگری لرستان از دیگر برنامه‌های این هیئت به استان لرستان است.

 

وی اضافه کرد: ما باید تلاش کنیم، بخش خصوصی در استان لرستان را حمایت و زمینه جذب سرمایهگذاری بخشهای خصوصی خارج از این استان و کشور را فراهم کنیم.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات