استاندار لرستان خبر داد

لرستان خبر: هوشنگ بازوند صبح امروز در دیدار با جانبازان لرستانی گفت: از کمیته پیگیری حل مشکلات جانبازان انتظار داریم با قاطعیت بیشتری مشکلات جانبازان را پیگیری کنند.

به گزارش لرستان خبر، هوشنگ بازوند با بیان اینکه مهمترین بحث مطرح شده، مربوط به اشتغال جوانان است، اظهار کرد: بیکاری در استان لرستان به غولی تبدیل شده و مسئله اشتغال بسیار حساس است که اگر این مشکل امروز حل نشود، ضربه جبران‌ناپذیری بر بدنه این استان وارد می‌کند.

 

استاندار لرستان گفت: این استان با وجود ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالا هشت سال است که رتبه اول بیکاری را در کشور دارد.

 

وی خطاب به جانبازان عنوان داشت: شما عزیزان در دوران جنگ بزرگترین کارآمدی را از خودتان نشان داده‌اید و امروز با مشکلاتی نظیر اشتغال فرزندان، مسکن و ... روبرو هستید که مشکل اشتغال جانبازان و فرزندان آنان در استان را در اولویت کار خود قرار می‌دهیم.

 

بازوند تصریح کرد: امروز فضای سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی در استان وجود دارد و ما به دنبال رایزنی‌هایی در این خصوص هستیم.

 

وی افزود: از سال 86 تاکنون پروژه ساخت مسکن جانبازان هنوز به اتمام نرسیده که از مدیرکل بنیاد شهید می‌خواهیم با جدیت بیشتری وارد این مقوله شود.

 

بازوند اظهار کرد: در زمینه مسکن مهر خانواده‌های شهدا و جانبازان، باید جدی‌تر پیگیری شود، تا شاید این مشکل بعد از چند سال حل شود.

 

استاندار لرستان گفت: در این مدتی که مسئولیت استانداری را به عهده گرفته‌ام به دنبال جذب سرمایه‌گذار بوده‌ایم و سرمایه‌گذارانی را به تمام مناطق استان دعوت کرده‌ایم، تا در استان سرمایه‌گذاری کنند.

 

وی افزود: ما باید به دنبال توسعه استان باشیم و افتخار می‌کنیم، امروز پیمانکاران قوی و سرمایه‌گذارانی خارجی در استان در حال سرمایه‌گذاری هستند.

 

بازوند تصریح کرد: سازمان اقتصادی کوثر وابسته به بنیاد شهید 500 میلیارد تومان در میدان کیو و دوره چگنی خرم‌آباد در حال سرمایه‌گذاری است.

 

استاندار لرستان اظهار کرد: توسعه استان لرستان هزینه دارد و اگر می‌خواهیم استان توسعه یابد باید هزینه کنیم.

 

این مسئول عنوان داشت: معاون عمرانی استانداری در بحث عبور و مرور جانبازان پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد و از شهرداری تقاضا داریم که به دستگاه‌های اجرایی از جمله بانک‌ها در صورت عدم رعایت حال جانبازان در ساخت ساختمان‌ها پایان کار صادر نکند.

 

بازوند خاطرنشان کرد: در بحث درمان جلساتی با دانشگاه علوم پزشکی برگزار می‌شود، تا مشکلات درمانی جانبازان حل شود.

 

استاندار لرستان تاکید کرد: ادارات را به دادن وقت ملاقات به عزیزان ایثارگر ملزم می‌کنیم و ملاقات هفتگی عزیزان در استانداری در دستور کار قرار می‌گیرد.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: مسئله حقوق مستمری بگیران اگر وارد ماده 18 شده است، باید در این مورد بحث حقوقی صورت گیرد.

 

وی در خصوص بحث تهیه بلیت پرواز هواپیما برای جانبازان گفت: شرکت هواپیمایی هما تنها شرکتی است که از طرف دولت ملزم به دادن بلیت به صورت نیم بها به جانبازان است و دیگر شرکت‌ها به دلیل خصوصی بودن موظف به پرداخت نیستند، اما می‌توان مابه‌التفاوت آن را تخمین زد و از طرف سازمان این مابه‌التفاوت پرداخت شود.

 

وی افزود: موارد مربوط به نامگذاری معابر و خیابان‌ها به شورای شهر مربوط است که این اعضاء منتخب شما مردم هستند و ما تاکید می‌کنیم تا این مسئله هم مدنظر قرار گیرد.

 

بازوند با بیان اینکه بحث دیدار با رهبری و سفرهای زیارتی را نیز پیگیری می‌کنیم، گفت: تکمیل هر چه زودتر مرکز توانبخشی و تعمیر استخر نیز در دستور کار قرار می‌گیرد و مجوزها را نیز نماینده عمرانی استانداری پیگیری می‌کند، تا از وضعیت آنها آگاهی یابیم.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات