معاون اجرایی رئیس جمهور:

لرستان خبر: معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: دولت تدبیر و امید برنامه‌های زیادی برای بهبود جدی این عقب‌ماندگی‎ها در همه استان‎های محروم به ویژه لرستان دارد. یکی از مهم‎ترین توجه دولت تدبیر و امید توسعه بخش خصوصی در جهت مشارکت و حمایت برای جذب توسعه مناطق است.

لرستان خبر، محمد شریعتمداری عصر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه لرستان در خرمآباد، اظهار داشت: حضور بنده در استان لرستان و رسیدگی به مشکلات این استان به دستور رئیس جمهور بوده است که معاون اول رئیس جمهور نیز خواستار حل مشکلات این استان به صورت ویژه بوده است.

 

وی ادامه داد: استان لرستان در خط مقدم جبهه همواره حاضر بوده و نسبت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ادای دین کرده است.

 

معاون اجرایی رئیس جمهور به فرار مغزها، نخبگان و سرمایهگذاران استان لرستان اشاره کرد و متذکر شد: همه ما باید برای جلوگیری از این امر تلاش خود را به کار بگیریم.

 

شریعتمداری با بیان اینکه در آستانه تنظیم برنامه ششم هستیم که مقدمات کار آن نیز انجام شده است، خاطرنشان کرد: برنامه ششم به صورت جدی در سطح منطقه با کمک استانداران و مسئولان استانی اجرا میشود.

 

وی با اشاره به اینکه استان لرستان دارای منابع گردشگری، معادن سنگ، منابع آب و هوایی معتدل و خوب است، تصریح کرد: این استان به  لحاظ دامپروری و زیستمحیطی منابعی دارد که موجب جایگاه ویژه آن در سطح کشور شده است.

این مسئول عنوان کرد: استان لرستان در هشت سال دفاع مقدس دچار آسیبها و عقب‌ماندگیهایی شده است که باید مورد توجه بیشتر مسئولان قرار گیرد.

 

معاون اجرایی رئیس جمهور اضافه کرد: دولت تدبیر و امید برنامه‌های زیادی برای بهبود جدی این عقب‌ماندگیها در همه استانهای محروم به ویژه لرستان دارد.

 

شریعتمداری، یکی از مهمترین توجه دولت تدبیر و امید را توسعه بخش خصوصی در جهت مشارکت و حمایت برای جذب توسعه مناطق دانست و یادآور شد: برای بهرهوری و توسعه بخش خصوصی به خصوص در استان لرستان، پیگیریهای زیادی شده است.

 

این مسئول بیان داشت: دولت برای ساماندهی سازمانهایی مانند تأمین اجتماعی، بازنشستگی، نیروهای مسلح و همه سازمانهای وابسته به دولت که به دلیل وضعیت مالی دارای شرایط مطلوبی نیستند، تلاشهای زیادی انجام میدهد تا مشکل آنها در سطح کشور حل شود.

 

وی بیان کرد: لرستان 278 طرح در حوزه تسهیلات بانکی دارد که 273 طرح آن ملی و مابقی طرح استانی بوده است.

 

معاون اجرایی رئیس جمهور تأکید کرد: تنها 16 درصد آن‌ها یعنی 4 هزار و 200 میلیارد ریال تأمین شده است و 84 درصد دیگر باقیمانده است.

 

شریعتمداری افزود: برای اجرای این طرح‌ها، 2 هزار و 228 میلیارد تومان تسهیلات بانکی نیاز است.

 

وی متذکر شد: دولت برای از میان بردن تحریمها، اقدامات زیادی انجام داده است و همین که هیمنه تحریمها شکسته شد، موجب رونق سرمایهگذاری خارجی در کشور ما شده است، به صورتی که یک گروه 300 نفری از فرانسه برای سرمایهگذاری به ایران سفر کرد.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات