معاون اجرایی رییس جمهوری:

لرستان خبر: معاون اجرایی رییس جمهوری گفت: : با توجه به عقب ماندگی های زیاد و تاریخی انباشت شده در برخی استان ها از جمله لرستان، تخصیص اعتبارات ویژه برای این استان ها بسیار مهم و ضروری است.

به گزارش لرستان خبر، ˈمحمد شریعتمداریˈ روز شنبه در حاشیه جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی لرستان در جمع خبرنگاران، افزود: در راستای رفع موانع و مشکلات استان های کمتر توسعه یافته کشور از جمله لرستان، توسعه متوازن مطابق اصل 48 قانون اساسی به عنوان یکی از اولویت ها، مورد توجه دولت تدبیر و امید قرار دارد.
 

وی با اشاره به رشادت ها و جانفشانی مردم لرستان در هشت سال دفاع مقدس و کمبودها و عقب ماندگی هایی تاریخی این استان، اظهار کرد: مردم لرستان در دوران دفاع مقدس بیشترین سرمایه گذاری را برای حراست و پاسداری از نظام و انقلاب کردند و تبعات منفی ناشی از جنگ و مشکلات امنیتی ایجاد شده به همین دلیل، موجب محرومیت استان و عدم سرمایه گذاری و رونق اقتصادی مناسب این استان شده است.
 

وی با تاکید بر پیگیرهای دولت و تشکیل جلسات با حضور کارشناسان با هدف رفع مشکلات استان لرستان، تصریح کرد : با توجه به عقب ماندگی های زیاد و تاریخی انباشت شده در برخی استان ها از جمله لرستان، تخصیص اعتبارات ویژه برای این استان ها بسیار مهم و ضروری است.
 

شریعتمداری همچنین در خصوص اقدامات انجام شده برای رفع مشکلات اقتصادی لرستان، گفت: به همین منظور جلسات زیادی با حضور استاندار لرستان و مقامات ارشد اجرایی کشور در تهران و استان برگزار شده که از آن جمله می توان به سفر معاون اول رییس جمهوری و بنده به این استان و شرکت در جلسه توسعه و برنامه ریزی لرستان اشاره کرد.
 

به گفته وی، دراین راستا، شناسایی دقیق و کارشناسی مشکلات، مطالبات، ظرفیت ها و قابلیت های موجود با هدف جذب سرمایه گذار و مشارکت بخش خصوصی در روند توسعه و عمران استان لرستان ، اقدامی بسیار مهم و اثربخش است.
 

معاون اجرایی رییس جمهوری با اشاره به ظرفیت های طبیعی و گردشگری استان و امنیت پایدار حاکم بر لرستان، افزود : با وجود ظرفیت های ویژه گردشگری، اقتصادی، صنعتی و معدنی موجود در استان، بستر مناسب برای حضور فعال و موثر بخش خصوصی در عرصه های اقتصادی و صنعتی استان به خوبی فراهم است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات