مدیرکل کمیته امداد استان لرستان خبر داد

لرستان خبر: مدیرکل کمیته امداد استان لرستان با بیان اینکه طی دوماهه گذشته از سال جاری بالغ بر 10 میلیارد و 397 میلیون ریال صدقه در این استان جمع‌آوری شده است، گفت: این مبلغ نسبت به مشابه سال قبل از رشد 20 درصدی برخوردار بوده است.

به گزارش لرستان خبر، ولی‌الله منتظری صبح امروز در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد گفت: یکی از نیکوترین راه‌های مورد تایید اسلام برای صرف مال، صدقه دادن آن در راه خداست.

 

وی افزود: صدقه دادن یکی از سنت‌های رسول خدا(ص) است که در روایات به آن اشاره شده و کمتر مستحبی است که به پای صدقه دادن برسد، در این راستا مردم خداجوی این استان با پیروی از سنت‌های پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) نسبت به پرداخت صدقه اقدام می‌کنند.

 

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان با بیان اینکه طی دوماهه گذشته از سال جاری بالغ بر 10 میلیارد و 397 میلیون ریال صدقه در این استان جمع‌آوری شده است، گفت: این مبلغ نسبت به مشابه سال قبل از رشد 20 درصدی برخوردار بوده است.

 

منتظری با تاکید بر اینکه در حال حاضر تعداد 230 هزار و 700 صندوق صدقه کوچک، 4 هزار و 579 عدد صندوق بزرگ و یک هزار و 215 عدد صندوق متوسط در سطح استان نصب شده است، تصریح کرد: صدقات پس از جمع‌آوری صرف تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمایت، هزینه درمان بیماران  نیازمند، خودکفایی خانواده‌های تحت حمایت، ساخت مسکن محرومان و ایتام می‌شود.

 

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان با بیان اینکه جمع‌آوری صدقه یکی از طرح‌های درآمدزای کمیته امداد محسوب می‌شود، از کلیه مردم مومن و خداجوی این استان جهت شرکت در این طرح خداپسندانه دعوت می‌کنیم، تا از این طریق بخشی از نیازهای ضروری مددجویان را برطرف کنیم.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات