معاون پیشگیری از جرایم دادگستری لرستان:

لرستان خبر: معاون پیشگیری از جرایم دادگستری استان لرستان با بیان اینکه ماهواره یک معضل فرهنگی است، عنوان داشت: برنامه‌های صدا و سیما کافی و مفید نیست تا مردم آنان را دنبال کنند؛ به همین دلیل مردم به دیدن برنامه‌های ماهواره روی آورده‌اند که رفع این مشکل با اعمال قانون، مجازات و جریمه 300 هزار تومانی امکان‌پذیر است و مسئولان باید فرهنگ‌سازی کنند.

به گزارش لرستان خبر، محمدتقی شاکرمی ظهر امروز در جلسه سیمای جرایم و آسیب‌های اجتماعی استان لرستان ضمن تبریک ولادت حضرت مهدی (ع) و همچنین بیست و پنج سالگی سالروز جانشینی مقام معظم رهبری، اظهار داشت: در به منظور پیشگیری از وقوع جرم در استان لرستان، جلساتی را با حضور مدیران کل سازمان‌ها و استاندار لرستان برگزار می‌کنیم.

 

وی با بیان اینکه پیشگیری از وقوع جرم وظیفه مسئولان است، ادامه داد: بسیاری از مسائل و اتفاقات جامعه امروز موجب به وجود آمدن دغدغه‌های سیاسی، اخلاقی، دینی و قضایی ما شده است و از همه مسئولان امر خواهان حضور به موقع و مستمر برای رسیدگی به وضعیت کنونی جامعه هستیم.

 

معاون پیشگیری از جرایم دادگستری استان لرستان خاطرنشان کرد: کارگروه‌هایی باید تشکیل شوند تا در مسائل آموزشی، قضایی و فرهنگی راه‌حل‌هایی اندیشیده شود، چراکه اگر ما بی‌تفاوت باشیم، سیل بی‌بندوباری، فساد و ناامنی جامعه را فرامی‌گیرد.

 

شاکرمی با اشاره به اینکه در بحث خشونت‌های خیابانی، دادگستری آموزش‌های لازم را داده است، تصریح کرد: نیروی انتظامی باید جوابگو باشد و متخلفان را مجازات کند، اما مجازاتی بجا انجام نگرفته و عدالت اجرا نشده است.

 

وی عنوان کرد: یکی از ایرادهای استان لرستان این است که شخصیت‌محور و مسئول‌محور است، همین امر موجب شده است که جوانان تحصیلکرده این استان در شهر خودشان موقعیت کاری ندارند و به شهرهای دیگر از جمله تهران مهاجرت می‌کنند.

 

معاون پیشگیری از جرایم دادگستری استان لرستان در بحث امنیت شهروندان، متذکر شد: سرقت پدیده‌ای اجتماعی است و همه ما باید مسئولیت خود را به درستی انجام دهیم.

 

این مسئول اضافه کرد: نهادهایی که وظیفه اطلاع‌رسانی عمومی دارند، باید تلاش و مردم را مطلع کنند.

 

وی با بیان اینکه مال مردم همانند خون آنها محترم است، یادآور شد: باید امکاناتی برای آموزش عمومی به مردم فراهم شود.

 

شاکرمی در پایان با بیان اینکه ماهواره یک معضل فرهنگی است، عنوان داشت: برنامه‌های صدا و سیما کافی و مفید نیست تا مردم آنان را دنبال کنند؛ به همین دلیل مردم به دیدن برنامه‌های ماهواره روی آورده‌اند که رفع این مشکل با اعمال قانون، مجازات و جریمه 300 هزار تومانی امکان‌پذیر است و مسئولان باید فرهنگ‌سازی کنند

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • دکتر کوشکی دندانپزشک

    با سلام از شجاعت وشحامت شما قاضی والامقام کمال تشکر وقدردانی را داریم بحق لیاقت وشجاعتت بالاترین مدیریت قضایی در استان لرستان است اری اینس شجاعت و غیرت

  • دکتر کوشکی دندانپزشک

    با سلام از شجاعت وشحامت شما قاضی والامقام کمال تشکر وقدردانی را داریم بحق لیاقت وشجاعتت بالاترین مدیریت قضایی در استان لرستان است اری اینس شجاعت و غیرت

نظرات