معاون عمرانی استانداری لرستان گفت:

لرستان خبر: معاون عمرانی استانداری لرستان با اشاره به وجود 135 رشته صنایع دستی در لرستان ، گفت: این زمینه برای ایجاد 200 هزار شغل در استان در زمینه صنایع دستی وجود دارد که نیازمند برنامه ریزی و تسهیلات لازم است .

به گزارش لرستان خبر،ˈ مجید کیان پور ˈ روز دوشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیر کل میراث فرهنگی لرستان افزود : در حال حاضر 29 منطقه نمونه گردشگری و 60 اثر در حال ثبت در لرستان وجود دارد .
 

وی با اشاره به وجود هفت آبشار گردشگری و طبیعی در این استان، اظهار داشت :لرستان در مسیر سایر استان های کشور قرار دارد و این یکی ازدلایل وجود پل های تاریخی در این استان است .
 

وی با اشاره به اینکه در سالیان گذشته معرفی قابلیت ها و ظرفیت های گردشگری لرستان مغفول واقع شده است ،تصریح کرد: به دلیل نبود زیر ساخت های مناسب ،سهم گردشگری این استان در کشور کم است .
 

کیان پور با تاکید بر قابلیت های بی نظیر طبیعی و گردشگری لرستان ،گفت: در صورت مساعدت و رویکردهای جدید وضعیت گردشگری استان رونق خواهد گرفت و این مسیری برای برون رفت از مشکل بیکاری چشمگیر استان خواهد شد .

 

وی افزود: پنج هزارو 500 اثر تاریخی فرهنگی در لرستان وجود داردکه از این مجموع دو هزار و 300 اثر ثبت شده است .
 

کیان پور همچنین با تاکید بر وجود نگین زیبای قلعه تاریخی فلک الافلاک در خرم آباد اظهار داشت :امید است در آینده نزدیک ساماندهی این اثر تارخی به مرحله نهایی برسد و به عنوان یک چهره جهانی معرفی شود .

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات