رئیس گروه نظام فنی روستایی کشور:

لرستان خبر: رئیس گروه نظام فنی روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: طبق برنامه تعیین شده برای این سازمان سالانه باید 200 هزار واحد مسکن روستایی ساخته شود. از سال 84 تاکنون یک میلیون و 700 هزار واحد مسکن روستایی در کشور ساخته شده است.

به گزارش لرستان خبر، اکبر کلانتری عصر امروز در حاشیه نخستین همایش اخلاق مهندسی و درس‌هایی از زلزله در خرم‌آباد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از سال 84 به بعد بهسازی 4 میلیون مسکن روستایی و ساخت مسکن مقاوم در برابر زلزله بر عهده بنیاد مسکن گذاشته شده است که در این طرح قرار شده که سالانه 200 هزار واحد مسکن روستایی احداث شود.

 

وی ادامه داد: از این تعداد تاکنون یک میلیون و 700 هزار واحد در مناطق مختلف کشور و 160 هزار واحد در مناطق زلزله‌زده ساخته شده است.

 

کلانتری بیان داشت: یکی از مشکلات در زمینه ساخت مسکنکمبود منابع بوده است که اگر مشکل اعطای تسهیلات بانکی حل شود و سطح آورده فردی که در حال حاضر 12 میلیون تومان است، در سال 93 افزایش یابد، میتوانیم، طی 10 سال آینده ساخت مسکن روستایی را به 4 میلیون برسانیم.

 

رئیس گروه نظام فنی روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور اظهار کرد: طبق برنامه تعیین شده برای این سازمان سالانه باید 200 هزار واحد مسکن روستایی ساخته شود.

 

این مسئول اضافه کرد: تاکنون ابلاغ سال 92 انجام نشده و بنیادها اعتبارات سال 91 را در این خصوص استفاده میکنند.

 

وی با اشاره به اینکه 140 هزار واحد مسکن روستایی در سطح کشور در حال تعهد است، متذکر شد: همه تلاش خود را برای ساخت مسکنهای روستایی که به ما واگذار شده است، به کار میگیریم.

 

کلانتری بیان داشت: 12 هزار نیروی مهندسی نظام فنی روستایی در سطح کشور وجود دارد که از این تعداد 2 هزار مهندس طراح و سازه وجود دارد که مسئولیت ساماندهی روستا را به عهده دارند.

 

این مسئول یادآور شد: 234 نفر مهندس ناظر در استان لرستان وجود دارد که کار نظارت بر ساختو سازهای واحدهای مسکن روستایی را بر عهده دارند.

 

رئیس گروه نظام فنی روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: یک‌هزار و 300 دفتر فنی در مناطق روستایی سراسر کشور بر امر ساخت و ساز واحدهای مسکونی نظارت می‌کنند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات