رئیس بنیاد شهید خرم آباد خبرداد

لرستان خبر: رئیس بنیاد شهید خرم آباد گفت: سازمان بنیاد شهید خرم آباد در نظر دارد برای ساخت مسکن خانواده های شهدا و ایثارگران به 2 هزار خانواده در خرم آباد زمین واگذار کند.

لرستان خبر، محمد ولی قنبری در گفت وگو با لرستان خبر اظهار کرد:  در سفر معاون اول رئیس جمهور به استان، کلیه مشکلات و مسائل مربوط به حوزه حقوق، درمان، اشتغال، همسران و فرزندان  شاهد و ایثارگر در حضور ایشان مطرح  شد.

 

وی افزود: جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و بازوند استاندار لرستان هم قول رسیدگی و پیگیری در مورد این مطالبات جامعه شاهد و ایثارگر را در آینده نزدیک به ما  دادند.

 

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خرم آباد تصریح کرد: تعداد سهمیه استخدامی ایثارگران و خانواده های آن در دستگاه های دولتی، 25 درصد است، که بر اساس آن دستگاه ها و ادارات اجرایی موظف هستند بر اساس قانون این سهمیه را در زمینه اشتغال این عزیزان به کار گیرند

.

وی بیان کرد: انتظاری که از دولت داریم این است که قوانینی را که در زمینه حمایت از قشر شاهد و ایثارگر و خانواده های آن ها وضع می کنند به نحو احسن اجرائی کنند، و با دستگاه هایی که این قوانین را به درستی اجرا نمی کنند برخورد جدی و قانونی انجام شود.

 

قنبری افزود: در دولت دهم تعدادی استخدامی از طریق استانداری انجام شده بود که متأسفانه به دلیل تأمین نشدن اعتبارات، وضعیت استخدامی این افراد مشخص نبود ولی با پیگیری های  دولت یازدهم و استانداری به زودی وضعیت استخدامی این افراد در استان مشخص می شود.

 

وی  گفت: خانواده های شاهد و ایثارگر با صبر و استقامت و پایمردی دین خود را به ملت و کشورشان در دوران انقلاب و دفاع مقدس به خوبی به اثبات رسانده اند و انتظاری فراتر از احقاق حقوق قانونی خود از دولت و مسدولان ندارند.

 

رئیس بنیاد شهید خرم آباد با اشاره به نقش رسانه ها در راستای حمایت از خانواده های شاهد و ایثارگر، افزود: وظیفه رسانه ها و مطبوعات به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولان این است که به مردم نسبت به احترام گذاشتن  و تکریم این قشر ارزشمند وخانواده هایشان و در تحقق  هرچه بیشتر حقوق آن ها  آگاهی دهند و به آنان اثبات کنند که جامعه و کشور خود را مدیون رشادت ها و فداکاری هایشان می داند و نمی گذارد که هیچ حقی از آنان ضایع شود.

 

قنبری، روند رشد آمار بیکاری در بین فرزندان و خانواده های شاهد و ایثارگر استان را بسیار نگران کننده دانست و گفت: در استان لرستان بیش از 6 هزار فرزند شاهد و ایثارگر با مدارج تحصیلی عالی وجود دارد که از این تعداد 1600 نفر از آنان فرزند شهید هستند.

 

وی اظهار کرد: در بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان خرم آباد نیز، حدود 1500 نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر در لیست بیکاری قرار دارند، که از این تعداد 500 نفر فرزندان معظم شهدا و 800 نفر از آنان فرزندان جانبازان  و ایثارگران  است.

 

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خرم آباد، گفت: البته باید یادآور شد که این تعداد آمار فرزندان شاهد و ایثارگری است که با ارائه مدارک تحصیلی خود در بنیاد شهید و امور ایثارگران پرونده تشکیل داده اند شامل تمامی فرزندان شاهد و ایثارگر نیست.

 

قنبری افزود: اقدام دیگری که در زمینه مسکن خانواده های شاهد و ایثارگر استان و شهرستان خرم آباد انجام شده، در نظر گرفتن زمین در منطقه 60 متری خرم آباد است که  با اجرایی شدن آن ، حدود 2 هزار نفر از این عزیزان از این امتیاز بهره مند می شوند.  

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
  • زینب عبدولی

    چرا ریاست محترم بنیاد در جلسات فقط از واگذاری زمین ومسکن به فرزندان شاهد خرم اباد اظهارنظر داشتند پس سایر شهرستان ها از جمله کوهدشت ؟!

  • زینب عبدولی

    چرا ریاست محترم بنیاد در جلسات فقط از واگذاری زمین ومسکن به فرزندان شاهد خرم اباد اظهارنظر داشتند پس سایر شهرستان ها از جمله کوهدشت ؟! مگر غیر ار این است که جناب آقای روشنی ریس بنیاد کل استان لرستان هستند بهتر است لطف کنند راجع به مسکن به فرزندان شهدا کل استان صحبت کنند.

نظرات