مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی لرستان:

لرستان خبر: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان وضعیت اشتغال و اقتصاد لرستان را حاد و نیازمند نگاه ویژه از سوی دولت دانست و افزود: فرصتی برای تکرار اشتباهات گذشته وجود ندارد و باید در زمان موجود برخی عقب ماندگیهای استان را جبران کنیم.

لرستان خبر، "علی آشتاب"روز چهارشنبه در دیدار تشکلات کارگری و کارفریایی بروجرد با امام جمعه این شهرستان افزود: در بسیاری از بخشهای استان لرستان ظرفیت ایجاد شغل جدید وجود دارد ولی نیروی دارای مهارت در آن حوزه وجود ندارد.
 

وی با اشاره به ثبت نام 118هزار جوان جویای کار در دفاتر کاریابی استان ، اضافه کرد: نبود نیروی کار ماهر در لرستان باعث شده تا شرکتها و کارخانجات برای تامین نیروی کار خود از نیروهای غیر بومی کمک بگیرند.
 

آشتاب افزود: تشکلات کارگری و کارفرمایی شرکای اجتماعی اداره کل هستند و هیچ کدام از این سه بخش بر دیگری برتری ندارد و خوشبختانه هر سه با درک درست از شرایط، تصمیم گیری می کنند.
 

وی خدمت به فعالان اقتصادی را پاسخی دندان شکن به دشمن دانست و افزود: باید مشکلات اقتصادی کشور را در داخل حل کنیم و چشم به تحریم و برداشتن تحریم های دشمن نداشته باشیم.
 

آشتاب افزود: از آنجا که امروز بسیاری از بنگاههای اقتصادی با کمترین ظرفیت تولید کار می کنند دولت وظیفه دارد زیر ساختهای کمک به بنیه اقتصادی واحدهای را ایجاد کند .
 

وی بهسازی و نوسازی تکنولوژی واحدهای تولیدی و رقابتی کردن محصولات داخلی با مشابه خارجی و تولیت با کیفیت را زمینه ساز تحولی اقتصادی در بخش صنعت دانست و افزود: کارگران و کارفرمایان باید به نوآوری و خلاقیت نگاهی ویژه داشته و زمینه نیز برای استفاده از نقطه نظرات و ایده پردازی افراد مهیا شود.
 

وی در ادامه از عملیاتی شدن سند توسعه اشتغال استان خبر داد و گفت: تمامی نقاط مستعد برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی، گردشگری، صنعت و تولید شناسایی شده و همانند چراغی فرارروی توسعه اقتصادی لرستان خواهد بود.
 

وی در ادامه به برخی از مصوبات هیات دولت در سفر اخیر به لرستان در حوزه اشتغال و تولید اشاره کرد و گفت: برای هر بخشی از مشکلات مانند بدهی کارفرمایان به بانکها کمیته هایی در مرکز استان تشکیل شده که مطالبات هر بخش را ارزیابی خواهند کرد.
 

وی در ادامه ˈتعاونˈ را بخشی مغفول در کشور خواند و افزود: بر اساس سند چشم انداز بخش تعاون باید سهم 25 درصدی در اقتصاد کشور داشته باشد که متاسفانه این حوزه در کشور مورد غفلت واقع شده در حالیکه توانمندیهای زیادی در این حوزه وجود دارد.
 

آشتاب همچنین از آغاز طرح ارزیابی مورد به مورد واحدهای تعاونی لرستان خبر داد و گفت: درخواست اعتبار ویژه ای برای حوزه تعاون کردیم تا این این بخش همانند گذشته با توان بالا فعالیت نماید.
 

در ادامه رییس اداره کار و رفاه اجتماعی بروجرد گزارشی از عملکرد سال گذشته این اداره بیان کرد .

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات