مدیرکل نوسازی مدارس لرستان:

لرستان خبر: مدیرکل نوسازی مدارس لرستان گفت: اعتبارات لرستان در فصل آموزش حدود 37 درصد کاهش پیدا کرده است و میزان این کاهش در شهرستان خرم آباد متأسفانه حدود 67 درصد بوده است.

لرستان خبر، حسین اسدی پور امروز در جلسه شورای برنامه ریزی شهرستان خرم آباد که در محل فرمانداری خرم آباد برگزار شد، اظهار کرد: ما از مسئولان محترم انتظار داریم که در نحوه تخصیص اعتبارات محل ماده 180 قانون یک بازنگری کلی را انجام دهند و بودجه اختصاص یافته به برخی ادارات را افزایش دهند.

 

اسدی پور تصریح کرد: برای تجهیز همه مدارس ابتدائی در سطح استان اعتباری حدود 24 میلیون تومان در نظر گرفته شده است که این میزان اعتبار برای اجرای طرح های نوسازی مدارس جوابگو نیست و امکان فعالیت و اجرای طرح ها در سطح استان و به ویژه شهرستان خرم آباد وجود ندارد.

 

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان بیان کرد: در مناطقی مانند پاپی، زاغه و بیران شهر برای تجهیز مدارس نیازمند اعتبارات بیشتری هستیم لذا تقاضا داریم که نسبت به اعتبارات اختصاص یافته به فصل آموزش به طور کلی تجدید نظر شودو اعتبارات آموزش و پرورش استان افزایش یابد.

 

وی اظهار کرد: با پای کار آمدن خیران مدرسه ساز, استانداری وعده هایی را مبنی بر کمک به خیران برای ساخت مدارس در سطح استان داده که متأسفانه هیچکدام از این وعده‌ها تاکنون محقق نشده است.

 

اسدی پور افزود: 15 مدرسه در لرستان در ابتدای مهر نیازمند خرید انشعابات جدید هستند و این در حالی است که هنوز هزینه برخی از انشعابات خریداری شده در گذشته پرداخت نشده است.

 

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان بیان کرد: برای خرید انشعابات لازم برای مدرس در سطح استان به حداقل 51 میلیون تومان نیازمند هستیم و یا اینکه در صورت عدم اختصاص اعتبار, شرکت های متولی نسبت به خرید انشعابات با ما همکاری لازم را داشته باشند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات