معاون عمرانی استاندار لرستان:

لرستان خبر: معاون عمرانی استانداری لرستان با اشاره به غیر استاندارد بودن سرعت‌گیرهای زیرگذر شهر خرم‌آباد بیان داشت: معیار ارزشیابی شهرداری توجه به مسائل ترافیک شهری است، در ایجاد سرعت‍‌گیر در سطح شهر باید استانداردها رعایت شود و ایمن‌سازی توسط نصب تابلو و علایم صورت گیرد

لرستان خبر، مجید کیانپور عصر امروز در جلسه کارگروه ایمنی حمل و نقل و پیشگیری از سوانح رانندگی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه‌داران در ماه مهمانی خداوند، اظهار داشت: کاهش تلفات انسانی و به حداقل رساندن خسارات مالی اولویت اساسی کارگروه است و تلاش می‌کنیم، به هدف کاهش 20 درصدی آمار تصادفات تا پایان تابستان سال جاری برسیم.

 

وی ادامه داد: در سه ماهه اول سال جاری، 14,3 درصد کاهش تلفات تصادفات جاده‌ای، نسبت به سال گذشته گزارش شده است، امید است، این رقم به 20 درصد مقدار کنونی کاهش یابد.

 

معاون عمرانی استانداری لرستان عنوان داشت: پلیس راه، مهم‌ترین عامل در بحث نظارت و کنترل تخلفات رانندگی است و به منظور کاهش آمار تصادفات برون‌شهری باید روی ساعت کار رانندگان کنترل جدی صورت گیرد.

 

کیانپور تأکید کرد: گشت‌های کنترل باید محورهای اصلی را به صورت ویژه پوشش دهند، باید با تخلفاتی از قبیل نبستن کمربند ایمنی توسط سرنشینان صندلی عقب اتومبیل برخورد جدی صورت گیرد.

 

این مسئول اضافه کرد: رفع معضل روشنایی محورهای اصلی استان لرستان در نقاط حادثه‌خیز باید در دستور کار راهدار قرار گیرد تا با حساسیت بیشتر و به صورت جهادی و بسیجی‌وار با برنامه‌ریزی دقیق ظرف مدت مشخص نسبت به رفع این مشکل اقدام کنند.

 

وی عنوان کرد: به منظور نهادینه کردن فرهنگ رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در جامعه، صدا و سیما موظف به پخش برنامه‌هایی از قبیل گفت‌وگوی ویژه خبری و میزگرد با حضور کارشناسان و متخصصان امر است، همچنین در برنامه‌های صدا و سیما ارتباط تلفنی به صورت روزانه با متخصصان امر و پلیس راهور برقرار می‌شود.

 

کیانپور متذکر شد: بدین منظور مقرر شد، طی مدت یک ماه لیستی از اعضای کارگروه، کارشناسان، نخبگان و متخصصان توسط صدا و سیما تهیه می‌شود که براساس آن روزانه از اعضای این لیست به منظور حضور در برنامه‌های کارشناسی صدا و سیما دعوت به عمل بیاید تا رعایت قانون به عادت تبدیل شود.

 

این مسئول ادامه داد: استفاده از کلاه ایمنی به عنوان یک قانون به صورت زیرنویس در برنامه‌های صدا و سیما به اطلاع عموم می‌رسد.

 

وی بیان داشت: ایجاد امکانات به منظور برقراری نکات ایمنی در جاده‌ها از وظایف دولت بشمار می‌آید، بدین منظور در آزادراه خرم‌زال دو جایگاه آتش‌نشانی تعبیه می‌شود.

 

معاون عمرانی استانداری لرستان با اشاره به غیر استاندارد بودن سرعت‌گیرهای زیرگذر شهر خرم‌آباد بیان داشت: معیار ارزشیابی شهرداری توجه به مسائل ترافیک شهری است، در ایجاد سرعت‍‌گیر در سطح شهر باید استانداردها رعایت شود و ایمن‌سازی توسط نصب تابلو و علایم صورت گیرد، در صورتی که ظرف مدت 10 روز سرعت‌گیرها اصلاح نشوند، از شهرداری مربوط به کلان شهرها دعوت به عمل می‌آوریم، تا به صورت امانی مشکلات زیرگذرها را برطرف کنند.

 

وی ادامه داد: پارک ترافیک در محدوده تپه باستانی ماسور در قسمت جنوبی شهر خرم‌آباد احداث می‌شود.

 

کیانپور در پایان یادآور شد: به منظور بهبود عملکرد، جلسات کارگروه مداوم و به صورت هفته‌ایی تا پایان تابستان برگزاری می‌شود، تا زمینه برای به حداقل رساندن آمار تصادفات جاده‌ایی فراهم شود.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات