مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان:

لرستان خبر: مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: سدهای کمندان و حوضیان لرستان دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد هستند که برای تکمیل آن ها به ۱۴۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

لرستان خبر، علی امید سیفی امروز در جمع خبرنگاران در خرم آباد اظهار کرد: سدهای "حوضیان و کمندان" به ترتیب از پیشرفت 85 و 65  درصدی برخوردار هستند که در صورت تخصیص اعتبار 30 میلیارد تومانی، امسال آبگیری می‌شوند.
 

وی افزود: سد حوضیان الیگودرز تنها سد استان است که هم شبکه پایاب و هم سد آن 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به نوعی از یک بالانس برخوردار است و برای این سد حدود 40 میلیارد تومان هزینه شده که برای تکمیل آن به 65 میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز داریم.
 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان تصریح کرد: احداث سد کمندان ازنا، از سال 83 شروع شده و دارای 65 درصد پیشرفت فیزیکی است که تاکنون 50 میلیارد تومان برای آن هزینه شده که به 80 میلیارد تومان دیگر برای تکمیل آن نیاز است که طبق بررسی های صورت گرفته بیشترین بدهی شرکت مربوط به این سد است که در صورت تأمین اعتبار در دهه فجر امسال آبگیری آن آغاز می شود.
 

سیفی با اشاره به اهداف احداث سد کمندان ازنا، بیان کرد: تأمین آب کشاورزی 6 هزار هکتار زمین های ازنا ،تأمین آب شرب دو شهرستان ازنا به میزان 6 میلیون متر مکعب و الیگودرز به میزان 12میلیون متر مکعب  از اهداف سد کمندان ازنا است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات