استاندار لرستان:

لرستان خبر: استاندار لرستان گفت: اعتبارات ملی یک ظرفیت بسیار خوب برای توسعه استان است البته به شرط آن که بتوان آن را جذب کرد که برای جذب آن باید تمام تلاش خود را به کار گرفت و به عبارتی چانه زنی کرد.

لرستان خبر، هوشنگ بازوند شامگاه شنبه در جلسه اعتبارات ملی استان لرستان در خرم آباد، اظهار کرد: خوشبختانه از سوی مدیران استانی در راستای جذب اعتبارات ملی اقدامات خوبی انجام گرفته است که ناشی از پیگیری‌های مجدانه مدیران ارشد استانی است.

 

بازوند تصریح کرد: پروژه‌های ملی استان لرستان در گذشته در اختیار همه مدیران و دستگاه ها قرار گرفته است و این پروژه ها خلاصه نویسی شده اند که این خلاصه نویسی یک نقشه راهی برای مدیران دستگاه ها است که می توان از آن استفاده کرد.

 

استاندار لرستان بیان کرد: تا کنون 5 ماه از سال می گذرد و ما از اعتبارات ملی تا کنون تخصیصی نداشته ایم اما باید وضعیت این اعتبارات در استان مشخص شود و هر اداره نیز سهم خود را از این اعتبارات برای استان جذب کند.

 

وی اظهار کرد: بر اساس یکی از بندهای قانون اعتبارات ملی از محل این اعتبارات حدود 2 هزار و 150 میلیارد تومان از سوی وزارت نفت برای بحث خطوط لوله و گازرسانی به شهرستان ها اختصاص داده شده است که یکی از پروژه های در دست اجرای وزرات نفت در لرستان خط انتقال لوله است که در این راستا باید با توجه به سهم برخورداری مناطق گرمسیر و سردسیر از گاز تمام تلاش خود را به کار بگیریم.

 

بازوند عنوان کرد: از محل این اعتبارات ملی حدود 100 میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی روستاها به سازمان بنیاد مسکن اختصاص داده شده است که امیدواریم سهم لرستان از این میزان مبلغ قابل توجهی باشد.

 

استاندار لرستان اظهار کرد: همچنین از محل اعتبارات ملی برای ساماندهی سیستم سرمایشی و گرمایشی مدارس روستائی کشور نیز حدود 300 میلیارد تومان اختصاص داده شده است.

 

وی با اشاره به مشکلات ورزشی استان گفت: باید مشکلات ورزشی استان لرستان را از محل کمک های اعتباری بند "ن" برطرف کرد و انتظار کمک و تأمین اعتبار را از سوی دولت نداشت زیرا اگر در بخش ورزش استان فقط کمک های دولتی باشد استان از نظر ورزشی اصلا پیشرفت نمی کند اما در صورتی که بخش خصوصی وارد این بخش شود قطعا رونق ورزش های گروهی استان را شاهد هستیم.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات