مدیرکل نوسازی مدارس لرستان خبرداد

لرستان خبر: مدیرکل نوسازی مدارس لرستان گفت: از جمله برنامه‌های نوسازی مدارس لرستان بهره‌برداری از بزرگترین پروژه آموزشی کشور که شامل یک مجتمع آموزشی دخترانه از مقطع پیش دبستانی تا دبیرستان است و در خرم آباد ساخته شده است.

لرستان خبر، حسین اسدی پور شامگاه شنبه در جلسه اعتبارات ملی استان لرستان در خرم آباد اظهار کرد: اداره کل نوسازی مدارس توانسته است از محل اعتبارات ملی رقم بسیار خوبی را به خود اختصاص دهد به‌طوری که از حدود 300 میلیارد تومان اعتبارات ملی تخصیصی به این بخش توانسته است حدود 7 میلیارد و 200 میلیون تومان را برای استان جذب کند.

 

وی افزود: در میزان اعتبارات تخصیصی سهم شرکت گاز برای مدارس روستائی نیز محاسبه می‌شود که در این صورت میزان اعتبارات اخذ شده حدود 10 میلیارد تومان و میزان 3.3 درصد از اعتبارات ملی کشور را به خود اختصاص داده است.

 

اسدی پور تصریح کرد: اعتبارات امسال در 16 بند و ردیف متمرکز شده اند که از اعتبارات اختصاص یافته از طریق منابع ملی می توان برای استاندارد سازی سرمایشی و گرمایشی و تکمیل فضاهای ورزشی و آموزشی سازمان آموزش و پرورش استفاده کرد.

 

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان بیان کرد: امسال میزان اعتبارات اختصاص یافته به استان لرستان حدود 210 میلیارد تومان است که حدود 240 درصد بیشتر از اعتبارات استان است.

 

وی اظهار کرد: اعتبار لازم برای طرح های مدرسه سازی برای لرستان حدود 30 میلیارد ریال است که این طرح ها شامل 14 پروژه با 28 کلاس درس هستند که تا پایان بهمن ماه امسال به بهره برداری می‌رسند.

 

اسدی پور با اشاره به طرح های عمرانی در دست اجرای نوسازی مدارس لرستان عنوان کرد: هم اکنون ساخت 14 مدرسه در لرستان در دست اقدام است که شامل 173 کلاس درس هستند و تا ابتدای مهر ماه به بهره برداری می رسند.

 

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان اظهار کرد: زیربنای ساخت این مدارس حدود 23 هزار متر مربع است که با اعتبار حدود 200 میلیارد ریال ساخته شده‌اند.

 

اسدی پور افزود: همچنین در نظر داریم برای نوسازی وسایل مدارس لرستان برای 2 هزار کلاس درس در لرستان وسایل و تجهیزات نو خریداری کرده و در اختیار آنها قرار دهیم.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات