مدیرعامل شرکت توانیر کشور:

لرستان خبر: مدیرعامل شرکت توانیر کشور گفت: ایران در تولید برق در رتبه نخست منطقه قرار دارد و در جهان در جایگاه سیزدهم قرار گرفته است.

لرستان خبر، همایون حائری امروز در مراسم بهرهبرداری از نخستین نیروگاه گازی لرستان در جمع خبرنگاران در پلدختر اظهار داشت: ایران با تمام کشورهای همسایه  که مرز خاکی دارند، تبادل برق دارد و در آینده درصدد تبادل انرژی با کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان هستیم.

 

مدیرعامل شرکت توانیر کشور اضافه کرد: استفاده از کابلهای نگهدارنده توسط شرکت برق استان لرستان یک الگو برای دیگر مناطق کشور است.

 

این مسئول با بیان اینکه در کشورهای توسعه یافته تولید برق توسط نیروگاه‏های کوچک و در کنار مصرف کننده‏ها صورت می‏پذیرد، گفت: آماده مساعدت با سرمایه‏گذران در ساخت نیروگاه‏های کوچک در کشور هستیم.

 

حائری از بهرهبرداری از دو ایستگاه پست در پلدختر در آینده نزدیک خبر داد و خاطرنشان کرد: پست 63 کیلو ولت آمپر پلدختر با ظرفیت 30 مگاولت آمپر در هفته دولت به بهرهبرداری می‏رسد.

 

وی افزود: پست 230 به 63 با ظرفیت 50 مگاوات پلدختر تا حداکثر چهار ماه دیگر تکمیل و وارد مدار میشود.

 

مدیرعامل شرکت توانیر کشور طی سخنانی با بیان اینکه زیر ساخت برق در استان لرستان به خصوص شهرستان پلدختر آماده و مهیا است، متذکر شد: سرمایهگذاران و کسانی که قصد احداث صنایع کوچک وبزرگ در پلدختر را دارند، میتوانند از توان صنعت برق استفاده کنند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات