معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان:

لرستان خبر: معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان گفت: برخورد جدی با انشعابات غیرمجاز باید در دستور کار شرکت‎های آب و فاضلاب شهری و روستایی قرار گیرد که این امر نیازی به اعتبار ندارد.

لرستان خبر، سید سعید شاهرخی ظهر امروز در جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی در لرستان ضمن تقدیر و تشکر از کارشناسان یونیسف به علت کارهای کارشناسی که بر روی مصدومیت شدن خرمآبادی انجام دادهاند، گفت:  در این خصوص کارشناسان یونیسف کارهای خوبی انجام دادهاند و به نظر میرسد، دستگاه‏های اجرایی استان راهکارهای راه ارائه دهند تا شاهد کاهش مصدومیت غیرعمد کودکان در استان لرستان باشیم.

 

وی عنوان داشت: بحث آموزش باید در اولویت دستگاههای اجرایی قرار گیرد، تا بتوانیم در آینده کودکان را در حوادث غیرعمد نگهداری کنیم و از این حوادث پیشگیری لازم را انجام دهیم.

 

این مسئول یادآور شد: از نظر علمی و آماری باید اطلاعات پایه را جمعآوری و از آنها کمک بگیریم.

 

شاهرخی با اشاره به اینکه طبق آمار کارشناسان یونیسف دو عامل حمله حیوانات و سوختگی بالاترین آمار مصدومیت کودکان لرستانی را تشکیل داده است، خاطرنشان کرد: صدا و سیما و رسانهها باید برای پیشگیری اینگونه حوادث فرهنگسازی کنند و مردم از عواقب آن آگاهی لازم بدهند.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان گفت: دانشگاه علوم پزشکی لرستان باید در بحث درمان تخصصی عمل کند و این موارد را به صورت ویژه ببیند.

 

وی در ادامه به مسائل بهداشتی آب شرب در شهرها و روستای لرستان اشاره کرد و افزود: باید اداره آب و فاضلاب شهری و روستایی راهکارهای را در رابطه با کنترل و نظارت موارد بهداشتی آبهای شرب شهرها و روستاها را پیشبینی کنند و در این خصوص نظارت خود را دو چندان کنند.

 

شاهرخی تصریح کرد: دبیرخانه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی لرستان باید مصوبات این کارگروهها را پیگیری کند، تا در جلسههای آینده مشخص شود که چند درصد از آنها اجرایی شده است.

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان گفت: در کارگروههای تخصصی مدیران دستگاههای اجرایی باید خودشان در جلسهها حضور پیدا کنند و این امر برای آنها الزامی است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات