معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان خبرداد

لرستان خبر: معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: مجوز چهار شرکت تولیدی در استان به دلیل استفاده از روغن پالم در تولید محصول باطل و این شرکت ها ملزم به تغییر خط تولید خود شدند.

لرستان خبر، دکتر ˈبهرام دلفانˈ روز سه شنبه در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان افزود: استفاده از روغن پالم در تولید برخی محصولات تا پیش از این بلامانع بود، که باتوجه به مصوبه اخیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استفاده از این ماده در تولید مواد غذایی ممنوع شده است.
 

وی تصریح کرد: از این پس هیچ شرکت و یا واحد تولیدی در استان حق تولید فرآورده های خوراکی با چربی پالم را ندارد و هیچگونه مجوزی در صورت استفاده از این ماده نیز صادر نخواهد شد.
 

وی گفت: تا پیش از این روغن پالم در مواد خوراکی مختلف از جمله پنیر پیتزا، شیرخشک مصنوعی، خامه گیاهی و پنیر تازه نیم چرب ( پنیر یو اف) مورد استفاده قرار می گرفت.
 

دکتر دلفان بااشاره به اینکه بر اساس تحقیقات اخیر، روغن پالم تهدیدی جدی برای سلامت جامعه به شمار می رود، گفت: این چهار شرکت که تا پیش از این، از این ماده استفاده کرده اند باید هرچه سریعتر نسبت به تغییر فرمولاسیون و خطوط تولید خود اقدام کنند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات