معاون امور عمرانی استانداری لرستان:

لرستان خبر: معاون امور عمرانی استانداری لرستان با اشاره به اینکه لرستان به یک کارگاه سازندگی تبدیل شده، گفت: درحال حاضر عملیات اجرایی بیش از دو هزار طرح و پروژه عمرانی در نقاط مختلف این استان در حال انجام است.

لرستان خبر، ˈمجید کیانپورˈ روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: اجرا، تکیمل و بهره برداری به موقع از این طرح ها نیازمند عزم همگانی و پیگیری مستمر روند اجرا و تامین اعتبارات موردنیاز است.
 

وی با تاکید بر اینکه اولویت اصلی مدیریت اجرایی لرستان توسعه همه جانبه استان است، اظهار کرد: یکی از مهم ترین پروژه های عمرانی دردست اجرای استان، طرح توسعه فرودگاه خرم آباد به عنوان یک پروژه زیربنایی است.
 

کیانپور گفت: اجرای این طرح، علاوه بر تامین و توسعه زیرساخت های لازم برای رشد استان، زمینه ایجاد فرصت های شغلی مناسبی را در لرستان فراهم خواهد کرد.
 

معاون امور عمرانی استانداری لرستان همچنین با اشاره به اجرای چندین پروژه سدسازی در استان، گفت: عملیات اجرایی سد ایوشان تقریبا به پایان رسیده و این پروژه آماده بهره برداری است و عملیات اجرایی پروژه انتقال آب کاکارضا به خرم آباد نیز با 55 درصد پیشرفت فیزیکی درحال انجام است.
 

کیانپور افزود: با اجرای کامل طرح انتقال آب کاکارضا، آب شرب مصرفی و موردنیاز شهر خرم آباد تا یک افق 50 ساله تامین خواهد شد.


وی همچنین با اشاره به بهره برداری از 203 طرح و پروژه عمرانی همزمان با هفته دولت در استان لرستان
 

گفت: برای اجرا و تکمیل این تعداد پروژه عمرانی در مجموع یک هزار و 150 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
 

وی اظهار کرد: این طرح ها شامل 62 طرح کشاورزی با اعتباری بالغ بر 270 میلیارد ریال، 26 طرح در بخش آب و فاضلاب شهری با 180 میلیارد ریال و هفت پروژه ورزشی و آموزشی با اعتبار 28 میلیارد ریال می باشد.
 

معاون امور عمرانی استانداری لرستان گفت: همچنین 27 پروژه در بخش مسکن روستایی با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال، چهار پروژه بهداشتی و درمانی با 25 میلیارد ریال اعتبار، 17 پروژه بخش آب و روستایی با 38 میلیارد ریال اعتبار ، 26 پروژه گازرسانی در سطح 51 روستا با 100 میلیارد ریال اعتبار و هشت پروژه نفتی با 110 میلیارد ریال اعتبارهمزمان با هفته دولت در لرستان به بهره برداری خواهند رسید.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات