استاندار لرستان خبرداد

لرستان خبر: استاندار لرستان گفت: مراحل اداری جذب و استخدام 293 نفر از فرزندان شاهد استان در سطح دستگاههای اجرایی و دولتی درحال اجراست و این افراد تا پایان سال جاری در دستگاههای دولتی استان جذب و مشغول بکار خواهند شد.

لرستان خبر، ˈهوشنگ بازوندˈ روز چهارشنبه در کارگروه اشتغال استان، افزود: یکی از مشکلات استان لرستان، نرخ بالای بیکاری است که دراین میان بخشی از آمار افراد بیکار و جویای کار استان مربوط به خانواده های معظم شاهد و ایثارگر است.


وی با تاکید بر لزوم ایجاد فرصت های شغلی برای افراد بیکار جامعه ایثارگری استان، اظهار کرد: مهم ترین راهکار برای رفع معضل بیکاری در استان لرستان و کاهش نرخ بیکاری استان، فراهم کردن زمینه مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاری این بخش در حوزه های صنعتی، تولیدی و اقتصادی است.

 

استاندار لرستان با اشاره به شرایط نامناسب فعالیت های اقتصادی و تولیدی در استان، گفت: متاسفانه منابع موجود بانکی استان با مصارف آن همخوانی ندارد و همین امر از جمله دلایل عدم رونق فعالیت های اقتصادی و افزایش آمار بیکاری در استان است.


بازوند اظهار کرد: یکی از اقدامات مهم و موثر انجام شده در زمینه رونق فعالیت های اقتصادی با هدف ایجاد فرصت های شغلی در استان، مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی و شرکت های اقتصادی در حوزه های مختلف تولیدی، صنعتی و اقتصادی است.

 

وی با اشاره به مشارکت سازمان اقتصادی کوثر در فعالیت های اقتصادی استان لرستان به وی‍ژه در بخش اشتغالزایی جامعه ایثارگری، افزود: سرمایه گذاری موثر و کارشناسی این سازمان و همچنین همراهی و همکاری بانک ها در روند توسعه و رونق فعالیت های اقتصادی و سرمایه گذاری، نقش موثر و قابل توجهی در کاهش نرخ بیکاری و رفع مشکل بیکاری جامعه ایثارگری استان لرستان دارد.


 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات