رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران :

لرستان خبر: رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: بانکها باید ظرف مدت سه سال به حد نصاب مورد قبول بانک مرکزی برگردند و تا 15 روز آینده لیستی از بنگاههایی که در مالکیت آنهاست به بانک مرکزی ارایه دهند.

لرستان خبر، ˈولی الله سیفˈ روز پنجشنبه در حاشیه شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی استان لرستان در جمع خبرنگاران گفت: 575 پرونده مربوط به بدهکاران بانکی، به صورت جداگانه و ویژه به مراجعه قضایی کشور ارائه شده است.

 

 بدهی متهمان این پرونده ها حدود260 هزار میلیارد ریال و معادل یک سوم بدهی های معوقه بانکی است.
 

وی اظهار داشت: در آینده نزدیک مجمتع تخصصی ویژه ای برای رسیدگی به پرونده های بانکی و پیگیری مسایل بانکی در دستگاه قضایی تشکیل خواهد شد که با راه اندازی این مجتمع، به صورت تخصصی به پرونده ها رسیدگی می شود.
 

وی مجموع بدهی بدهکاران بانکی کشور را 850 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: بخشی از این بدهی ها به دلیل نوسانات نرخ ارز، بخشی به دلیل شرایط تحریم و برخی نیز به دلیل فساد و سو جریانات مدیریتی در زمان پرداخت تسهیلات شکل گرفته است.
 

وی با اشاره به تشکیل کمیته های ویژه ای در تمامی بانکها به منظور پیگیری دقیق این مطالبات تصریح کرد: نظام بانکی مکلف شده جهت همراهی با سیاست های کلان اقتصادی از بنگاه داری خارج شود.


وی افزود: حد نصاب بانک مرکزی معادل 40 درصد پایه سرمایه هر بانک است و این مهم با دقت پیگیری می شود چراکه ثبات و ایجاد آرامش وطیفه هر بانک است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات