5مهر تا 18 آبان /

لرستان خبر: سرپرست فرمانداری شهرستان بروجرد گفت: سرشماری کشاورزی بعد از نفوس و مسکن از مهم‌ترین سرشماری‌ها محسوب می‌شود. این سرشماری امسال از پنجم مهرماه تا 18 آبان‌ماه با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و با مسئولیت فرمانداری و جهاد کشاورزی انجام می‌شود.

لرستان خبر، رضا آریایی ظهر امروز در جلسه سرشماری عمومی کشاورزی، اظهار داشت: سرشماری کشاورزی بعد از نفوس و مسکن از مهم‌ترین سرشماری‌ها محسوب می‌شود.

 

وی ادامه داد: سرشماری کشاورزی از مهم‌ترین فاکتور‌هایی است که براساس آن برنامه‌ریزی‌های کلان کشوری مدیریت و ساماندهی می‌شود.

 

سرپرست فرمانداری شهرستان بروجرد اضافه کرد: ساکنان روستاها مولد و تولیدگر جامعه بوده و عمده تولیدات خود را به شهر‌ها عرضه می‌کنند.

 

آریایی بیان کرد: در خصوص اشتغال در روستا‌ها، سرمایه‌گذاری اندکی صورت گرفته که در نتیجه منجر به مهاجرت‌های بالا به شهر‌ها شده که تبعات منفی آن بر جامعه محسوس است.

 

وی با اشاره به وجود بهترین باغات در شهرستان بروجرد، یادآور شد: وجود کارخانه‌ای برای استفاده از این محصولات موجب اشتغال و ترغیب تولیدکنندگان این نوع محصولات می‌شود.

 

این مسئول با اشاره به اینکه سرشماری کشاورزی هر 10 سال یکبار در کشور انجام می‌شود، عنوان داشت: این سرشماری امسال از پنجم مهرماه تا 18 آبان‌ماه با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و با مسئولیت فرمانداری و جهاد کشاورزی انجام می‌شود.

 

سرپرست فرمانداری شهرستان بروجرد یادآور شد: با توجه به اینکه کشور در بحث کشاورزی باید نیازهای جامعه را متناسب با جمعیت خود تأمین کند، باید آمار و اطلاعات دقیق و سنجیده‌ای در اختیار داشته باشد.

 

آریایی متذکر شد: هر اندازه که آمار دقیق‌تر باشد، برنامه‌ریزی مسئولان در خصوص توسعه بخش کشاورزی و دامداری سنجیده‌تر است.

 

وی تأکید کرد: 22 کارشناس جوان و تحصیل‌کرده در این پروژه فعالیت کرده و تعدادی مدرس از مرکز جهاد کشاورزی آموزش‌های لازم را به آنها ارائه می‌دهند.

 

سرپرست فرمانداری بروجرد با اشاره به وجود برخی آمارهای متناقض، ادامه داد: کلاس‌های آموزشی برای افراد شرکت‌کننده در این طرح به مدت 10 روز در فرمانداری تشکیل شده است.

 

آریایی اضافه کرد: حُسن اعتماد مردم باید نسبت به این آمارها جلب شده تا جلوی ارائه آمار اشتباه به مسئولان گرفته شود.

 

وی تأکید کرد: بخشداران باید دهیاران و شورای اسلامی روستاییان را توجیه کنند تا از ارائه آمار اشتباه توسط روستاییان جلوگیری شود.

 

سرپرست فرمانداری شهرستان بروجرد با اشاره به اهمیت این آمار، تصریح کرد: اگر آمار اشتباه ارائه شود، همه مردم ضرر می‌بینند، چراکه در برنامه‌ریزی کل کشور مشکل ایجاد می‌شود.

 

آریایی گفت: روستاییان به عنوان نیروی مولد و تولیدکننده کشور باید توسط بخش دولتی بیشتر حمایت شوند تا این قشر مولد با حداقل مشکلات خدمات‌رسانی کنند.

 

وی در پایان افزود: رسانه‌ها، رادیو، جراید، روزنامه‌ها، آموزش و پرورش و معلمان، شبکه مخابرات، دهیاران، شورای اسلامی روستا‌ها همگی می‌توانند در این پروژه همکاری داشته باشند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات