استاندار لرستان:

لرستان خبر: استاندار لرستان گفت: 52.4 درصد اعتبارات عمرانی استان طی شش ماهه امسال تخصیص یافته که این میزان معادل تخصیص 30 ماهه در سالهای گذشته است. این در حالی است که تخصیص اعتبارات عمرانی استان طی شش ماهه نخست سال گذشته 11.6 درصد بوده است.

لرستان خبر، هوشنگ بازوند روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری استان افزود: این مهم نشان دهنده توجه دولت یازدهم به لرستان است چراکه تخصیص اعتبارات نفت و گاز نیز طی شش ماه سال گذشته و امسال به ترتیب 35 و 50 درصد است.
 

وی به وجود موانع پنهان در مسیر توسعه لرستان اشاره کرد و گفت: بخشی نگری در حوزه اداری یکی ازاین موانع به شمار می رود که برای رفع این مشکل، مدیران و کارکنان دستگاههای اجرایی باید همکاری میان بخشی و بین دستگاهی را تقویت کنند.
 

وی با تاکید بر تکریم ارباب رجوع و سرمایه گذاران از سوی کادر اداری استان تصریح کرد: شورای سرمایه گذاری لرستانی های مقیم خارج ازکشور تشکیل و در این راستا چهار هزار و 700 نفر شناسایی شده است.
 

بازوند استفاده ازاین ظرفیت را فرصت مطلوبی برای توسعه استان دانست و گفت: از این تعداد بیش از یکهزار نفر در رشته های مختلف فعال هستند و 200 نفر فعالیت اقتصادی دارند.
 

وی ادامه داد: به منظور جذب حمایت و سرمایه گذاری این افراد، نخستین همایش لرستانی های مقیم خارج از کشور نیمه نخست سال آینده در خرم آباد برگزار می شود.
 

نماینده عالی دولت در لرستان همچنین به برخی موانع ملی در مسیر سرمایه گذاری در لرستان اشاره کرد و افزود: این موانع از جمله کمبود منابع ملی در بانکهای استان باید در شورای اقتصاد مطرح و رسیدگی شود.
 

بازوند اضافه کرد: هم اکنون برنامه ششم توسعه در دست تدوین بوده که دست اندرکاران باید در تدوین این برنامه توجه ویژه ای به رفع مشکل بیکاری استانهای محروم از جمله لرستان داشته باشند.
 

وی همچنین با انتقاد از برخی مدیران استان در خصوص عدم توجه و اجرای بند 'س' تبصره 3 قانون بودجه سال 94گفت: براساس این قانون طرح های کمتر از 50 درصد پیشرفت فیزیکی از طریق مزایده به بخش خصوصی واگذار شده و یا به صورت 10 سال اجاره داده می شود که متاسفانه تاکنون از این فرصت در لرستان استفاده نشده است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات