مدیرکل توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی :

لرستان خبر: مدیرکل توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: اقتصاد دانش بنیان باید در کشور نهادینه شود و دانش آموختگان مراکز دانشگاهی واعضا هیات علمی علاوه برفعالیت های آموزشی و پژوهشی معمول در دانشگاهها باید به فعالیت های فناوری روی آورده و با تجاری سازی ایده های علمی تولید ثروت کرده و کشور را از نیاز به بیگانگان خودکفا سازند.

لرستان خبر، دکتر حمیدرضا خرم خورشید در مراسم افتتاح این مرکز در دانشکده داروسازی خرم آباد گفت: در مقطع کنونی راه برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور ما اقتصاد مقاومتی و مهمترین رکن اقتصاد مقاومتی ،اقتصاد دانش بنیان است.
 

وی اظهار داشت: فعالیت در صنعت،کشاورزی و هر قسمت دیگری در کشور نیاز به مسائل دانشی داشته و اطلاعات و دانش نقشی بسیار مهم و اساسی دراین بین ایفا می کنند که جمهوری اسلامی ایران در این زمینه با بهره مندی ازنیرو های انسانی با استعداد وخلاق ودانشمندانی مستعد، دارای بهترین سرمایه ها است.
 

وی تصریح کرد: وظیفه مراکز رشد فناوری، هدایت و توانمندسازی این سرمایه های عظیم علمی است تا با توانمند سازی و انسجام بخشی آنها از توان علمی و استعدادهایشان بهترین بهره را برده و توسعه همه جانبه کشور را تحقق بخشید.
 

وی ضمن دعوت از همه فعالان شاغل در مراکزعلمی ، پژوهشگاهها، اساتید، صاحبنظران و فارغ التحصیلان دانشگاهی لرستان به بسیج علمی و تلاش درجهت تولید علم، از آمادگی وزارت بهداشت در حمایت همه جانبه از فناوران سلامت خبر داد.


وی با بیان اینکه امسال هفت هزار میلیاردریال برای مراکز رشد فناوری در نظر گرفته شده ، فعالیت های فناورانه در لرستان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: باتوجه به استعدادهای علمی موجود در استان و پتانسیلهای خدادادی ازجمله گیاهان دارویی ، انتظار می رود این استان در این زمینه پیشرفت ای مطلوب و قابل قبولی داشته باشد.
 

مدیر کل مرکزتوسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی همچنین افزود:در حال حاضر 60 مرکز رشد فناوری سلامت در کشور فعال بوده که از این تعداد 42 مرکز مصوب و مابقی در حال ارزیابی هستند.
 

دکتر خرم خورشید تصریح کرد: مرکز توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت از سه طریق تسهیلات بلاعوض و کم بهره خود، اعتبارات طرح های کلان معاونت علمی ریاست جمهوری و منابع صندوق نوآوری و شکوفائی ،مراکز رشد فناوری و شرکت های دانش بنیان را بطور جدی حمایت و پشتیبانی می نماید .
 

وی ادامه داد:همچنین تمامی ایده ها و طرح های علمی موفق را که در مراکز رشد فناوری تصویب شده باشند را حمایت کرده بصورتیکه در بدوایجاد مراکز رشد مبلغی معادل یکصد میلیون تومان بصورت بلا عوض با آنها پرداخت می کند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات