مدیرعامل شرکت گاز لرستان:

لرستان خبر: مدیرعامل شرکت گاز لرستان گفت: افزایش مصرف گاز در لرستان به دلیل افزایش تعداد مشترکین خانگی و مصرف صنایع از جمله گاز سی ان جی بوده بطوریکه در یکسال گذشته حدود 30 هزار مشترک جدید به جمع مشترکین افزوده شده است .

لرستان خبر، حشمت الله شمس خرم آبادی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: 200 کیلومتر شبکه انتقال گاز طی شش ماهه امسال در استان اجرا شده است. انتظار می رود این میزان با برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال به 400 کیلومتر افزایش یابد.
 

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از396 هزار مشترک در سطح استان از گاز بهره مند هستند اظهار داشت: این در حالیست که ظرفیت اشتراک پذیری بیش از 400هزار مشترک در استان وجود دارد .
 

وی تصریح کرد: همچنین در حال حاضر 22 شهر و 482 روستا از گاز طبیعی بهره مند بوده که تا پایان سال طرح گازرسانی به چندین روستای دیگر نیز به بهره برداری خواهد رسید .
 

شمس خرم آبادی با بیان اینکه درشش ماهه نخست سال جاری سه هزار و 600 مورد انشعاب نصب شده اضافه کرد: 555 میلیون متر مکعب گاز طی شش ماهه امسال در این استان مصرف شده و این در حالی است که میزان مصرف مشترکان گاز لرستان در مدت مشابه سال گذشته 516 میلیون متر مکعب بوده است.

 

وی ادامه داد: سال گذشته مصرف گاز در حوزه های خانگی ، عمومی و صنعتی به ترتیب 117، 311 و 88 میلیون متر مکعب بوده و در شش ماه امسال این مقادیر به ترتیب 123، 338 و 94 میلیون متر مکعب بود است.
 

شمس خرم آبادی با اشاره به اینکه افزایش مصرف در بخش صنایع نشان دهنده توجه بیشتر صنایع به استفاده از سوخت گاز طبیعی می باشد گفت: در حال حاضر 482 روستای استان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند و عملیات اجرایی گازرسانی به یک شهر و 150 روستای دیگر در دست اجرا است.
 

وی تصریح کرد: طی یک سال اخیر ، حدود 400 میلیارد ریال صرف توسعه گازرسانی در نقاط مختلف استان به ویژه روستاها شده است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات