شهردار بروجرد:

لرستان خبر: شهردار بروجرد گفت: با اخذ مجوز از شورای اسلامی شهر بروجرد درصدد تبدیل ساختمان مرکزی شهرداری بروجرد به مجتمع تجاری و اداری هستیم. با این طرح با یک تیر چند هدف را نشانه میگیریم.

لرستان خبر، منوچهر یوسفی ظهر امروز در جلسه هفتگی کمیسیون مالی و برنامهریزی شورای اسلامی شهر بروجرد اظهار کرد: تلاش در راستای اجرای اهداف زیست محیطی و جلوگیری از انباشت بیش از حد زباله در محل دفن آنها از مزایا و اهداف این طرح است.

 

وی ادامه داد: با اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا این امکان وجود دارد که نزدیک به 40 درصد زباله خشک و قابل بازیافت از چرخه معدومسازی جدا شده و مجدد مورد استفاده قرار گیرند.

 

این مسئول افزود: اجرای این طرح علاوه بر اینکه بخشی از اهداف زیست محیطی ما را تامین میکند، از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه بوده و زباله‌های خشک نظیر چوب، پلاستیک، فلز، شیشه و ... مجدد به کارگیری شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

یوسفی با اشاره به اینکه اجرای کامل و موفق طرح تفکیک زباله از مبدا نیازمند همکاری مجدانه شهروندان است، تصریح کرد: بی‌شک این طرح اقتصادی، زیست محیطی و فرهنگی جز با مشارکت فعال شهروندان بروجردی به نتیجه لازم نمی‌رسد.

 

وی اضافه کرد: در راستای اجرای این طرح کیسههای مجزایی در اختیار شهروندان قرار میگیرد، تا زبالههای خشک و تر را به صورت جداگانه به ماموران شهرداری تحویل دهند.

 

شهردار بروجرد عنوان کرد: این طرح در برخی مناطق شهری در حال اجرا بوده و به زودی در همه محله‌های شهر بروجرد اجرایی می‌شود.

 

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود از طرح تبدیل ساختمان فعلی شهرداری به مجتمع تجاری، اداری خبر داد.

 

این مسئول ادامه داد: در صورت اجرا در ساختمان جدیدالاحداث علاوه بر ادامه روند فعالیت شهرداری بروجرد در این مکان مجتمع تجاری احداث شده و از این طریق منبع درآمدی پایداری برای شهرداری تعریف می‌شود.

 

 یوسفی افزود: با توجه به موقعیت ساختمان شهرداری مرکزی بروجرد و قرار گرفتن آن در هسته مرکزی و مراکز خرید شهر بی‌شک این طرح می‌تواند، با ایجاد موقعیت مناسب واحدهای تجاری زیادی را به خود جلب کرده و از این طریق با یک تیر چند هدف را نشانه بگیریم.

 

وی خاطرنشان کرد: به دنبال مشارکت بخش خصوصی در اجرای این پروژه بزرگ هستیم که در صورت نهایی شدن، پروژه خوبی کلید خورده و عواید آن نصیب شهر و شهرداری میشود.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات