نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان:

لرستان خبر: نماینده ولی‎فقیه در استان لرستان گفت: در استان موارد زیادی مثل کار واشتغال، سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذار وجود دارد که شورای فرهنگ عمومی می‌تواند در آن نقش‌آفرینی کند چراکه اگر فرهنگ پشتوانه اقتصاد نباشد، آن اقتصاد متزلزل می شود.

لرستان خبر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد میرعمادی، و امام جمعه خرم‌آباد شامگاه پنجشنبه در هفتاد و سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی لرستان با بیان اینکه متأسفانه از توانمندی و ظرفیت شورای فرهنگ عمومی به‌خوبی استفاده نشده است، اظهار کرد: موضوع فرهنگ عمومی یک مسئله حساس و حیاتی است و فرهنگ صحیح فرهنگی است که هم عقلانیت و هم شریعت در آن لحاظ شود.

 

وی تصریح کرد: با توجه به هدف قیام امام حسین(ع) نتیجه می‌گیریم هرگاه فرهنگ‌های غلطی بر یک جامعه حاکم شد و فرهنگ عمومی دچار انحراف گشت، نیاز به اصلاح آن جامعه است.

 

وی با اشاره به اینکه نخستین عامل انحراف فرهنگ عمومی جامعه درست عمل نکردن حاکمان و عالمان است، خاطرنشان کرد: عامل دوم تغییر فرهنگ عمومی هواهای نفسانی است اگر عالمان و حاکمان که دو گروه فرهنگ‌سازهستند براساس هواهای نفسانی عمل کنند فرهنگ عمومی از مسیر اصلی خودش منحرف می‌شود.

 

نماینده ولی‌فقیه در لرستان افزود: برخلاف سنت خدا و رسول خدا(ص) عمل کردن، پیمان‌شکنی، نافرمانی و عصیان نیز فرهنگ عمومی را دچار انحراف و تغییر می‌کند.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی لرستان گفت: اعضای جلسه شورای فرهنگ عمومی در زمینه استفاده از ظرفیت و توانمندی این شورا اهتمام جدی داشته باشند.

 

حجت‌الاسلام میرعمادی با اشاره به قضیه اسیدپاشی در اصفهان این عمل را کار سرویس‌های اطلاعاتی انگلیس و آمریکا دانست و افزود: دشمن هیاهوی زیادی به راه انداخت که لایحه امربه معروف را که بعد سال ها به مجلس رفته بود از تصویب آن ممانعت کند.

 

امام جمعه خرم آباد گفت: دشمن برای رسیدن به نیات خود درصدد تغییر فرهنگ جامعه اسلامی است و در این راه هزینه‌های هنگفتی را می‌پردازد.

 

وی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم اقتصاد، معیشت، مسائل مربوط به سیاست و اجتماع درست شود باید بسته فرهنگی برای آن تعریف کنیم.

 

نماینده ولیفقیه در لرستان با اشاره به اینکه جلسات شورای فرهنگ عمومی نباید منحصر به پاره‌ای مسائل تکراری شود، افزود: مسئولان امنیتی، اطلاعاتی، عمرانی، کار و امور اجتماعی باید در این جلسه شورای فرهنگ عمومی مباحثی را به‌عنوان بسته فرهنگی ارائه دهند تا پس از بحث و کارشناسی و تبادل نظر این شورا در آن مباحث ورود پیدا کند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات