رئیس اداره استاندارد بروجرد:

لرستان خبر: رئیس استاندارد بروجرد گفت: در راستای حمایت از تولید کنندگان داخلی از توزیع و عرضه مصنوعات طلای خارجی در کشور جلوگیری می‌شود.

به گزارش لرستان خبر، عنایت شرفی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای حمایت از تولید کنندگان داخلی از توزیع و عرضه مصنوعات طلای خارجی در کشور جلوگیری می‌شود.

 

وی افزود: مصنوعات طلا باید کد شناسایی داشته باشند و عرضه مصنوعات فاقد کد شناسایی قاچاق بوده و با متخلفان طبق قانون برخورد می شود.

 

رئیس اداره استاندارد از شناسایی 175 گرم طلا فاقد کد شناسایی و توقیف 42 سکه غیربانکی توقیف در بازرسی انجام شده در سطح بازار طلافروشان بروجرد خبر داد و گفت: عرضه طلاهای فاقد اعتبار کدسازنده سکه های غیر بانکی مدور ممنوع است.

 

شرفی بیان کرد: اخذ پروانه کاربرد علامت استاندارد برای مصنوعات طلا و نیز ممنوعیت ضرب سکه های غیر بانکی به شکل مدوراجباری است.

 

وی تصریح کرد:  طی بازرسی گشت کارگروه قاچاق توسط نمایندگان کشف قاچاق در بروجرد تاکنون 10 پرونده متخلف برای رسیدگی به پرونده به تعزیرات حکومتی این شهرستان ارجاع داده شده است.

 

رئیس استاندارد بروجرد گفت: در مراسمی که در مرکز استان برگزار شد از 24 واحد نمونه استانی 10 نفر از مدیران کیفیت نمونه  تقدیر شد که تعداد 6 واحد تولیدی نمونه مربوط به بروجرد بود.

 

شرفی عنوان کرد: در 6 ماه گذشته از 410 بازرسی در سطح بروجرد 90 کالای غیراستاندارد در بروجرد جمع آوری شده است.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات