رئیس اتاق بازرگانی خرم‌آباد:

لرستان خبر: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد گفت: عدم تعادل بین منابع و مصارف سبب شده بانک ها توان وام دهی نداشته و علاوه بر آن، بالا بودن نرخ تسهیلات مانعی جدی در استفاده‌ صنعتگران از این منابع است.

به گزارش لرستان خبر، حسین سلاحورزی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با وجود پیگیری های صورت گرفته، مشکل نقدینگی و سرمایه در گردش بنگاه های تولیدی استان پا برجاست.

 

وی افزود: عدم تعادل بین منابع و مصارف سبب شده بانک ها توان وام دهی نداشته و علاوه بر آن، بالا بودن نرخ تسهیلات مانعی جدی در استفاده‌ صنعتگران از این منابع است.

 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد عنوان کرد: با وجود پیگیری های استاندار و برگزاری جلسات متعدد با رئیس بانک مرکزی، با تخصیص 1500 میلیارد تومان تسهیلات سرمایه‌ در گردش به واحدهای تولیدی استان موافقت شد، که هنوز اقدامی صورت نگرفته است.

 

وی به تحریم‌های ناجوانمردانه، افزایش قیمت حامل‌های انرژی، رشد قیمت مواد اولیه و نهاده‌ها، اشاره و تصریح کرد: این عوامل سبب شده که قیمت‌ تمام‌شده‌ کالاها و افزایش نیاز کارخانجات و واحدهای تولیدی به نقدینگی و سرمایه‌ در گردش افزایش یابد.

 

سلاحورزی به نرخ بالای بهره و سود تسهیلات بانکی اشاره و خاطر نشان کرد: بیشتر مدیران واحدهای تولیدی که توسط دستگاه‌های اجرایی جهت دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شده‌اند، از نرخ بالای بهره بانکی گله مند بوده و نرخ بهره‌ حدود 27 درصدی را مانع بزرگی برای استفاده از این تسهیلات می دانند.

 

وی بیان کرد: در شرایط موجود حاکم بر اقتصاد کشور و وجود تحریم‌های بین‌المللی و شرایط نابرابر رقابتی عملا" تولید با استفاده از وام‌های گران‌قیمت ممکن و میسر نیست.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات