استاندار لرستان:

لرستان خبر: استاندار لرستان گفت: در بحث ایمن‌سازی سازه‌ای، برای مقاوم سازی4500 کلاس درس غیرمقاوم در استان، برنامه‌های خوبی را در دستور کار داریم.

به گزارش لرستان خبر، هوشنگ بازوند ظهر امروز در حاشیه مانور زلزله و ایمنی در مدارس استان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بحث ایمن‌سازی مدارس استان یکی از اولویت‌های اصلی ما بوده که در دستور کار اداره کل نوسازی و آموزش و پرورش قرار داده‌ گرفته است.

 

وی به غیر مقاوم بودن بیش از 35 درصد از مدارس استان اشاره کرد و افزود: جهت مقاوم سازی مدارس استان، اعتباری بالغ بر 500 میلیارد تومان نیاز است، که در این راستا، ایمن‌سازی سازه‌ای و ایمن‌سازی غیر سازه‌ای در دستور کار مقاوم‌سازی و ایمنی از خطرات حوادث غیر مترقبه در استان قرار داده ایم.

 

استاندار لرستان با اشاره به اینکه بیش از 17 هزار کلاس درس در استان داریم، عنوان کرد: در بحث ایمن‌سازی سازه‌ای، برای مقاوم سازی4500 کلاس درس غیرمقاوم در استان، برنامه‌های خوبی را در دستور کار داریم.

 

وی به بحث ایمن سازی غیرسازه ای اشاره و تصریح کرد: برگزاری مانورهای زلزله و کارگاه‌هایی در این خصوص پیش‌بینی شده است که یکی از این برنامه‌ها، امروز مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس استان بوده است.

 

بازوند خاطر نشان کرد: امروز کارگاه‌های آموزشی در بحث زلزله و پیشگیری از حوادث ناشی از ستاد حوادث غیر مترقبه در سطح مدارس استان شروع شده که کارهای خوبی هم صورت گرفته است و باید بیشتر در این زمینه کار شود.

 

وی با اشاره به اهمیت ایمن سازی غیرسازه ای نسبت به ایمن سازی سازه ای اشاره و بیان کرد: اهمیت ایمن‌سازی‌ غیرسازه‌ای بیشتر بوده، چرا که این ایمن سازی یکی از اولویت‌های کشورهای جهان است که امروز ما نیز آموزش‌های لازم در رابطه با زلزله و حوادث غیر مترقبه را در برنامه کاری خود قرار داده‌ایم.

 

استاندار لرستان ضمن تأکید بر حادثه خیز بودن لرستان نسبت به استان های دیگر افزود: به همین دلیل باید هم در بحث ایمن‌سازی سازه‌ای و هم در بحث ایمن‌سازی غیر سازه‌ای تلاش‌هایی انجام دهیم.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات