استاندار لرستان:

لرستان خبر: استاندار لرستان گفت: در بحث اقتصاد و فرهنگ هیچ همنشینی بهتر از توسعه گردشگری نیست از این رو توسعه گردشگری می‌تواند هم در فرهنگ و هم در اقتصاد استان تأثیرگذار باشد.

به گزارش لرستان خبر، هوشنگ بازوند عصر امروز در جلسه هم‌اندیشی و راهکارهای توسعه لرستان که به منظور تدوین برنامه کوتاه مدت و بلندمدت توسعه گردشگری برگزار شد، اظهار داشت: ما در این زمینه در بحث توسعه گردشگری نیازمند هم اندیشی صاحب‌نظران هستیم.

 

وی افزود: تا 25 آذر ماه برنامه کوتاه‌مدت توسعه گردشگری استان لرستان در قالب برش شهرستانی برای یک سال آینده تدوین شده و با شناسایی ظرفیت هر شهرستان، برای اجرای آن بر اساس یک کار کارشناسی شده برنامه ریزی می شود، در حالی که برنامه بلندمدت تا افق 1404 تدوین می‌شود.

 

استاندار لرستان به عدم استفاده کافی از ظرفیت های استان اشاره و عنوان کرد: هر یک از ظرفیت های استان قادر هستند اقتصاد این استان را در دست بگیرند.

 

وی با اشاره به بیکاری موجود در استان، تصریح کرد: با توجه به استعدادها و ظرفیت های لرستان و آمار بالای بیکاری در لرستان نسبت به سطح کشور، نشان می‌دهد که بخش دولتی نمی‌تواند یک سرمایه‌گذار خوبی در استان باشد باید به سمت بخش خصوصی برویم.

 

بازوند با اشاره به فرودگاه خرم آباد، خاطر نشان کرد: افزایش تعداد پرواز در این فرودگاه از 4 پرواز به 27 پرواز در هفته می تواند زمینه خوبی برای توسعه بخش خصوصی در استان باشد، از طرفی راه اندازی پرواز عسلویه تنها با هدف جابه جایی مهندسان و کارگران نیست بلکه به دنبال دعوت مهندسان عسلویه برای استراحت به لرستان هستیم.

 

وی بیان کرد: از اول دیماه امسال یک بمباران تبلیغاتی مثبتی برای سرمایه‌گذاران در استان لرستان در سطح کشور انجام می‌دهیم که در این زمینه همه باید کمک کنند.

 

استاندار لرستان با اشاره به ظرفیت های بالای استان، عنوان کرد: با وجود ظرفیت های بالای استان در گردشگری، وجود آبشارها و پل‌های تاریخی، صنایع دستی، ورشوسازی و 2هزار و 500 اثر تاریخی نتوانسته است از این ظرفیت خوب برای اقتصاد استفاده کند.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات